Krievijas zāģmateriālu sadārdzināšanās var mudināt japāņus mainīt piegādātājus

Japānā ievesto skujkoku zāģmateriālu kopējais apjoms no Eiropas augustā sasniedza 333,8 tūkst.m3, kas gada griezumā raugoties ir kāpums par 42,2%, ziņots vietējā laikrakstā Japan Lumber Journal.

Visvairāk zāģēto kokmateriālu importēts no Somijas (115,8 tūkst.m3), Zviedrijas (95,4 tūkst.m3) un Austrijas (40,3 tūkst.m3). No Krievijas augusta mēnesī skujkoku zāģmateriālu piegādes apjomi uz Japānu gada griezumā palielinājās par 61,1% līdz 77,2 tūkst.m3.

Atzīmēts, ka Austrijas skujkoku zāģmateriāli gada laikā sadārdzinājušies vairāk nekā par 50%, to pārdošanas vidējai cenai sasniedzot 329 €/m3, savukārt līmēto celtniecības brusu vidējā cena sasniegusi 431 €/m3. Galvenais cenu paaugstināšanās iemesls bija Japānas tirgotāju bažas, ka zāģmateriālu piegādes apjomi no Eiropas tuvākajos pāris mēnešos varētu samazināties, atzīmē Japan Lumber Journal eksperti.

Tāpat sadārdzinājusies Krievijas produkcija. Krievijā ražoto apzāģēto skujkoku zāģmateriālu importa vērtība Japānas tirgū augustā sasniedza 481 $/m3, liecina muitas dati. Tajā pašā laikā Austrijas produkcija maksāja 466 $/m3, Somijas produkcija – 495 $/m3 un Zviedrijas produkcija – 437 $/m3. Cenu ziņā Krievijas ražotāji kļuva mazāk konkurētspējīgi neapzāģēto priedes dēļu segmentā, kur pārdošanas cenas augustā sasniedza 398 $/m3 iepretim analogai Somijas, Zviedrijas un Latvijas produkcijai, kas maksāja aptuveni 340 $/m3.

Šo sortimentu plūsmā no Tokijas kokmateriālu pārkraušanas termināla vērojamā tendence liecina, ka Japānas zāģmateriālu pircēji sāk apšaubīt Krievijas produkcijas cenu atbilstību tās kvalitātei salīdzinājumā ar analogu piedāvājumu no vietējiem vai Eiropas valstu ražotājiem.

 

Raksts: “Рост цен на пиломатериалы из РФ может заставить японские компании сменить поставщиков”, WhatWood, publ. 08.11.2013

Avots: www.whatwood.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *