ANO ģenerālsekretārs iepazīst Latvijas meža nozari

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns šodien, 15.novembrī, tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Mežaparkā apmeklēja izstādi „Iepazīsties – Koks!”, kur iepazinās ar Latvijas meža nozari un tās eksportspējīgākajiem produktiem. Īpašu interesi ANO ģenerālsekretārs izrādīja par a/s „Latvijas Finieris” ražoto saplāksni, kura pielietošanas iespējas ir gandrīz neierobežotas mūsdienu tehnoloģiju laikmetā. Bans Kimuns bija pārsteigts, ka a/s „Latvijas Finieris”  ražotais saplāksnis tiek aktīvi eksportēts uz viņa dzimto Dienvidkoreju, kur to izmanto sašķidrinātās dabasgāzes tankkuģu būvniecībā.

ANO ģenerālsekretāra uzmanību pievērsa arī terašu dēļu ekspozīcija, jo Dienvidkoreja ir ļoti nozīmīgs tirgus Latvijas terašu dēļu ražotājiem. Augsto viesi sajūsmināja SIA „Troja” gadu desmitiem ražotais saplākšņa šūpuļzirdziņš, kas ir  uzticami kalpojis ne tikai vairākām Latvijas iedzīvotāju paaudzēm, bet ir atpazīstams arī ārvalstīs. Par vienu no slavenākajiem „Trojas” ražotā šūpuļzirdziņa īpašniekiem nesen kļuvis arī jaunākais Lielbritānijas karaļnama pārstāvis princis Džordžs.

Vizītes laikā augsto viesi pavadīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, zemkopības ministre Laimdota Straujuma, Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un SIA “Rīgas meži” pārstāvji. Par godu savam apmeklējumam Bans Kimuns “Mežaparkā” iestādīja kociņu.

 

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Kokrūpniecības federācijas birojs

Fotogalerija: ANO ģenerālsekretāra Bana Kimuna vizīte “Mežaparkā”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *