Ogres tehnikuma audzēkņi izmēģina spēkus uzņēmumos

Pirms mēneša 22 Ogres tehnikuma (OT) pirmā kursa audzēkņi duālās izglītības projekta ietvaros devās savā pirmajā praksē uz uzņēmumiem.Topošie mēbeļu galdnieki praktizējās SIA “Pildiņš” (Oļegs Bērziņš, Armands Fokins), SIA “Skābardis” (Nauris Jasukevičs un Roberts Vanags) un SIA “Mebtex”( Renārs Karlāns un Monvīds Stahovskis), bet namdari Raitis Kažociņš un Krišjānis Ranka – zemnieku saimniecībā “Saliņas”.

“Pēc atgriešanās no prakses pirmo kursu audzēkņiem ir priekšstats par guļbūvju un mēbeļu ražošanā izmantojamiem kokmateriāliem, kokapstrādes veidiem un praktiskas iemaņas kokapstrādē, kā pirms tam daudziem nebija. Praksē iegūtās zināšanas palīdzēs arī apgūt teoriju, un sadarbībā ar darba devējiem nepieciešams vēl pilnveidot mācību programmu, lai tuvinātos arvien pieaugošajām speciālistu sagatavošanas prasībām,” norāda Kokizstrādājumu nodaļas Metodiķis kokapstrādes un namdaru izglītības programmu satura jautājumos Oļegs Vovčenko.

Stāstot par aizvadīto praksi uzņēmumos, audzēkņi ļoti atzinīgi vērtē, ka viņiem bijusi iespēja ne tikai vērot, kā strādā profesionāļi, bet arī pašiem aktīvi piedalīties ražošanas procesā.

Duālās izglītības ieviešana vēl ir tikai savas attīstības sākumā, tāpēc visiem audzēkņiem nebija iespējams doties uz ražošanas uzņēmumiem. “Arī tiem audzēkņiem, kuri praktizējās tehnikumā, tika doti tādi paši uzdevumi, tikai atšķirība tā, ka mācību iestādē visi procesi tiek demonstrēti miniatūrā, bet objektā tas viss ir daudz plašāk un pamatīgāk,” skaidro Kokapstrādes nodaļas skolotājs Rihards Tontegode.

 

Raksts: “Ogres tehnikuma audzēkņi izmēģina spēkus uzņēmumos”, Ogres tehnikums, skat. 19.11.2013

Avots:www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *