Tumšajā laikā auto sadursmes ar dzīvniekiem divreiz biežākas

Līdz ar rudens tumšā laika iestāšanos auto īpašnieki vienmēr tiek piekodināti parūpēties par spēkrata sagatavošanu ziemai.  Braukt apdomīgi šajā tumšajā laikā mudina arī Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA jaunākie dati, kas liecina, ka oktobrī saņemts teju divreiz vairāk atlīdzību pieteikumu par auto sadursmi ar dzīvnieku nekā septembrī.

Kā liecina BALTA apkopotā statistika, šogad septembrī saņemti 48 atlīdzību pieteikumi, kuros kā negadījuma iemesls norādīta sadursme ar dzīvnieku, savukārt oktobrī tādu ir jau 82. Jāpiebilst, ka šogad augsts šādu negadījumu skaits tika reģistrēts arī janvārī – 80, un maijā – 68 negadījumi.

BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis skaidro: “Gada tumšajā laikā un īpaši rudenī auto sadursmes ar dzīvniekiem notiek biežāk. Dzīvniekus ir grūtāk pamanīt, tie arī aktīvāk pārvietojas un nokļūst uz ceļiem, ko daļēji var saistīt ar aktīvo medību sezonu un atsevišķu dzīvnieku riesta laiku rudenī. Tāpat izteikti vairāk negadījumu parasti novērojam arī decembrī, janvārī un maijā. Lai izvairītos no sadursmes vai maksimāli samazinātu nelaimes apmēru, autovadītājiem būtiski ir izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu. Tāpēc šajā laikā aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem, it īpaši, braucot cauri mežainiem apvidiem.”

BALTA pieredze rāda, ka iepriekšējos gados visbiežāk jeb nedaudz vairāk kā 50% gadījumu notikusi sadursme ar stirnu. Aptuveni 10% gadījumu tiek notriekti klaiņojoši suņi. Retāk tiek notriektas mežacūkas, lapsas, zaķi, tāpat reģistrētas sadursmes ar kaķiem, bebriem, jenotiem un putniem. Taču visnopietnāk autovadītājiem vajadzētu uzmanīties, savā ceļā sastopot aļņus un staltbriežus. Atlīdzību dati rāda, ka sadursmes ar šiem dzīvniekiem notiek reti, bet negadījumos šie ir visbīstamākie meža dzīvnieki to masas, iespaidīgā izmēra un ragu dēļ. Tie var gan nodarīt ievērojamus bojājumus auto, gan spēcīgi traumēt pasažierus.

 

Raksts: “Tumšajā laikā auto sadursmes ar dzīvniekiem divreiz biežākas”, Inga Bite, „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”, publ. 13.11.2013

Avots: www.reitingi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *