Itālijas kokapstrādes iekārtu ražotājiem pasūtījumu apjoms palielinājies par 3%

Itālijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražotāju asociācijas “Acimall” apkopotie 3.ceturkšņa dati liecina, ka 2013.gads vietējiem kokapstrādes iekārtu ražotājiem varētu noslēgties ar pozitīvākiem rezultātiem nekā tika prognozēts iepriekšējos pāris mēnešos.

3.ceturksnis iekārtu ražotājiem, pēc ekspertu vērtējuma, kopumā bijis pozitīvs: pasūtījumu apjoms gada griezumā palielinājās par 3%. Turklāt pārsteidzoši pozitīvu dinamiku uzrādīja vietējais tirgus, kur pasūtījumu apjoma pieaugums pēc rekordzemiem apjomiem pēdējo divu gadu laikā sasniedza 14,4%. Ārējos tirgos veikto pasūtījumu kopvērtības pieaugums par 0,3%  liecina par stabilizāciju, kas vērtējams kā pozitīvs solis ceļā uz Itālijas kokapstrādes iekārtu ražotāju pozīciju nostiprināšanos eksporta tirgos.

Iekārtu pārdošanas cenas kopš gada sākuma paaugstinājušās par vidēji 1,2%. Diemžēl 3.ceturksnī asociācijas “Acimall” uzņēmumu kopējais apgrozījums gada griezumā samazinājās par 3,8%.

25% asociācijas aptaujāto respondentu atzīmējuši, ka ražošanas apjomi 3.ceturksnī palielinājās; 50% apgalvoja, ka šis rādītājs saglabājies nemainīgs, savukārt atlikušie 25% ziņoja par iekārtu izlaides apjomu samazinājumu. Nemainīgs darbinieku skaits saglabājies 75% aptaujāto uzņēmumu, samazinājies – 15% un palielinājies – 10% uzņēmumu. Saražotās produkcijas krājumi 3.ceturksnī bija stabili 55% aptaujāto uzņēmumu noliktavās; 25% uzņēmumu gatavās produkcijas krājumi samazinājušies un tikai 20% respondentu atzīmēja, ka krājumu apjomi palielinājušies.

Īstermiņa prognozes attiecībā uz iekārtu eksportu ir optimistiskas. Tajā pašā laikā vietējā tirgū, neskatoties uz pozitīvām iezīmēm, tuvākajā perspektīvā prognozēts pesimistiskāks attīstības scenārijs. Ja 30% aptaujāto respondentu pārliecināti, ka pasūtījumu apjomi ārējos tirgos gada pēdējā ceturksnī turpinās pieaugt, vietējā tirgū pozitīvu attīstību pieļauj tikai 5% respondentu. Ārējos tirgos stabilus pasūtījumus līdz gada beigām prognozē 45% aptaujāto ražotāju un vietējā tirgū – 75%. Pārdošanas apjomu samazinājumu vietējā tirgū paredz 20% un ārējos tirgos – 25% aptaujāto respondentu.

Asociācijā „Acimall” ietilpst 180 kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražošanas uzņēmumi, kas veido vairāk nekā 70% no nozares kopējā apgrozījuma valstī un nodrošina darba vietas aptuveni 10 000 darbinieku. 2011.gadā asociācijas uzņēmumu kopējais apgrozījums bija 1,7 miljardi eiro, kur 75% no apgrozījuma veidoja eksports.

 

Raksts: “Italian Woodworking Machinery: State of the Industry Report 2013”, ACIMALL Press Office, publ. 13.11.2013

Avots:www.machinesitalia.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *