“Sonae Industria” plātņu pārdošanas apjomi sarukuši par 7%

Portugāles koksnes plātņu ražošanas kompānijas “Sonae Industria” pārdošanas apjomi 2013.gada pirmo trīs ceturkšņu periodā samazinājās par 7% līdz 939 miljoniem eiro, EBITDA rādītājs jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas – par 17% un tīrie zaudējumi – par 34% līdz 45 miljoniem eiro, liecina kompānijas finanšu pārskatā publicētā informācija.

Trešajā ceturksnī “Sonae Industria” pārdošanas apjomi gada griezumā samazinājās par 5%, EBITDA – par 4% un tīrie zaudējumi – par 69%. Tāpat galvenie finanšu rādītāji pasliktinājušies attiecībā pret iepriekšējo ceturksni. Respektīvi, apgrozījums saruka par 8,3%, EBITDA rādītājs – par 15,8%, savukārt tīrie zaudējumi palielinājās par 23,1% sasniedzot 16 miljonus eiro.

Kompānijas finanšu rezultātus trešajā ceturksnī negatīvi ietekmēja vasaras atvaļinājumu sezona, kad īslaicīgi ražošana tika pārtraukta lielākajā daļā kompānijas rūpnīcu. Šī faktora ietekmē, paralēli sarežģītajiem tirgus apstākļiem, “Sonae” darbības rentabilitāte Dienvideiropā pazeminājās. Ienākumu samazinājumu šajā reģionā nedaudz kompensēja lielāks pieprasījums pēc OSB plātnēm Ziemeļeiropā un būvniecības aktivitātes atjaunošanās Ziemeļamerikā. Zaudējumu mazināšanai kompānija sekmīgi turpinājusi īstenot fiksēto izmaksu samazināšanas pasākumus. Tāpat sperti stratēģiski soļi, lai ražošana tiktu koncentrēta efektīvākajās rūpnīcās, bet reģionos, kur pieprasījums ir zems un tirgū ir pārprodukcija, izlaides apjomi tiktu samazināti.

Kompānijas apgrozījuma samazinājums pirmo trīs ceturkšņu periodā skaidrots ar zemo pieprasījumu galvenokārt Eiropas tirgū. Kopumā Dienvideiropas valstīs kompānijas pārdošanas apjomi gada griezumā samazinājās par 7% līdz 367 miljoniem eiro, Ziemeļeiropā – par 8% līdz 406 miljoniem eiro un citos pasaules reģionos (Kanādā un Dienvidāfrikā) – par 5% līdz 199 miljoniem eiro.

 

Raksts: “Sonae Indústria, SGPS, SA announces results for 3rd Quarter 2013”, Sonae Indústria, publ. 14.11.2013

Avots:http://www.sonae-industria-tafisa.com/file_bank/press/announcements/EA_9M13_EN_FINAL.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *