Igaunija paviljonu izstādei EXPO 2015 būvēs no koka kastēm

Igaunija izvēlējusies paviljona dizainu starptautiskajai izstādei “EXPO 2015”, kas norisināsies Milānā, Itālijā. Konkursā uzvarējis uzņēmums “Kadarik Tüür Arhitektid”, kas piedāvāja stendu veidot no koka kastēm – moduļiem, liecina informācija Igaunijas valsts ekonomikas atbalsta institūcijas Estonia Enterprise interneta vietnē.

Igaunijas galvenais stends izstādē Milānā tiks veidots no kopumā 52 koka moduļiem, bet vēl 48 tādi paši koka moduļi tiks izvietoti citur Milānā, kur notiks dažādas izstādes, koncerti un izrādes. Kopumā konkursam par Igaunijas stenda dizainu izstādē “EXPO 2015” tika pieteikti 14 darbi. Uzņēmuma “Kadarik Tüür Arhitektid” risinājums tika izvēlēts vienbalsīgi.

Šobrīd no 10 projektiem, kas tika iesniegti Latvijas Ekonomikas ministrijas rīkotājā metu konkursā, izvēlēti divi. Par iespēju veidot Latvijas tēlu izstādē Milānā sacenšas divas personu apvienības. Paviljona kā ozola idejas autori ir SIA Positivus Event, SIA Made arhitekti, SIA McCANN Rīga un Rolands Pēterkops. Savukārt caur četru gadalaiku ciklu valsti reprezentēt iecerējuši SIA DDB Worldwide Latvia, SIA Sarma&Norde arhitekti, SIA Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils un SIA Kultūras projektu aģentūra Indie.

Latvija izstādei Milānā atvēlējusi četrus miljonus latu. Tikmēr Igaunija cer tērēt vien 3,7 miljonus eiro (2,6 miljonus latu).

„World Expo” ir pasaulē nozīmīgākā izstāde, kas vērsta uz valstu tēla veidošanu un popularizēšanu, tehnoloģiju un sasniegumu demonstrēšanu, un eksportspējas veicināšanu. “World Expo 2015” Milānā norisināsies no 1.maija līdz 31.oktobrim. Izstādes organizatori prognozē, ka tajā piedalīsies vismaz 130 valstis un to apmeklēs vairāk kā 20 miljoni viesu. Izstādes “World Expo 2015″ pamattēma – „Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei” („Feeding the Planet. Energy for life”).

Iepriekšējā izstāde norisinājās Šanhajā, Ķīnā. Tajā piedalījās kopumā 246 valstis un starptautiskās organizācijas. „World Expo 2010″ apmeklētāju skaits sasniedza 73 miljonus. Latvijas dalība šajā izstādē apliecināja Latvijas intereses Āzijas reģionā ne tikai veicinot Latvijas atpazīstamību, bet arī sekmējot jaunu kontaktu veidošanu un biznesa sadarbības projektu attīstību strauji augošajos Āzijas tirgos.

 

Raksts: “Igaunija paviljonu EXPO 2015 būvēs no koka kastēm”, Db.lv, publ. 21.11.2013

Avots: http://www.db.lv/pasaule/igaunija-paviljonu-expo-2015-buves-no-koka-kastem-405431

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *