Mežaparka izstāžu kompleksā informēs par karjeras iespējām meža nozarē

Latvijas meža nozarei nepieciešamo profesiju saraksts ir ārkārtīgi plašs. Protams, arī meža apsaimniekošanas un kokapstrādes uzņēmumiem ir nepieciešami ekonomisti, juristi, grāmatveži un citi bieži izplatītu profesiju pārstāvji. Ar to sagatavošanu nodarbojas daudzas augstskolas vai profesionālās izglītības iestādes, šo speciālistu darba tirgū īpaši netrūkst. Taču meža nozarē ir daudzas ļoti specifiskas profesijas, kurās nepieciešama laba izglītība un zināšanas, kuras ir labi apmaksātas, perspektīvas un garantē stabilu darbu ilgtermiņā, bet šajās specialitātēs profesionālu darbinieku Latvijā nepietiek. Uzskatāmi piemēri ir profesionāli meža mašīnu operatori, CNC kokapstrādes iekārtu operatori, vidējā līmeņa kokapstrādes procesu vadītāji un citi speciālisti, kuru saraksts jāprecizē ciešā sadarbībā ar nozares vadošajām nevalstiskajām organizācijām.

Lai motivētu jauniešus izvēlēties apgūt ar meža nozari saistītas un uzņēmējdarbības vidē pieprasītas specialitātes, nepieciešams uzrunāt gan pamatskolas pēdējo klašu skolēnus, aicinot viņus studēt nozares profesionālajās izglītības iestādēs, gan vidusskolēnus, motivējot viņus stāties Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē. Tāpēc biedrība „Zaļās mājas” sadarbībā ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju organizē vienas dienas semināru „Karjera meža nozarē”. Piedalīties seminārā aicināti gan Latvijas skolu karjeras konsultanti un skolotāji, gan Izglītības ministrijas un citu ar profesionālo izglītību saistīto valsts institūciju pārstāvji.

Seminārā tiks prezentēta meža nozare un uzsvērta nepieciešamība pēc jauniem, izglītotiem speciālistiem. Informāciju par meža nozari un tajā trūkstošajiem speciālistiem sniegs Latvijas Kokrūpniecības federācijas pārstāvji. AS „Latvijas valsts meži” informēs par potenciālajām darba iespējām un karjeru valsts mežu apsaimniekošanā, savukārt pārstāvji no LLU Meža fakultātes un vairākām citām profesionālajām mācību iestādēm sniegs ieskatu studiju programmās un mācību specifikā.

Semināra dalībnieki saņems arī speciāli sagatavotu bukletu par karjeras iespējām meža nozarē.  Seminārs notiks 2013. gada 28. novembrī plkst. 11.00 Rīgā, Mežaparka izstāžu kompleksā.  Dalību seminārā lūgums pieteikt līdz š.g. 25. novembrim, rakstot uz e-pastu: elinakreicberga@gmail.com.

 

Raksts: “Aicinām piedalīties seminārā „Karjera meža nozarē””, biedrība „Zaļās mājas”, publ. 20.11.2013

Avots: http://www.e-skola.lv/public/57289.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *