Izstādes ‘Woodex’ ekspertu uzmanības centrā – inovācijas koksnes apstrādē

No 26. līdz 29.novembrim Maskavas izstāžu centrā ‘Krokus Expo’ notiks 13.starptautiskā kokapstrādes iekārtu un tehnoloģiju izstāde ‘Woodex’, kas gadu gaitā kļuvusi par vienu no prestižākajām kokapstrādes nozares izstādēm Krievijā. Nozares speciālistus no dažādiem Krievijas reģioniem, tuvākām un tālākām pierobežas valstīm ‘Woodex’ vienkopus pulcē  reizi divos gados. Šogad izstādes ekspozīcijas kopējā platība ir par 15% lielāka nekā 2011.gadā un sastāda 29 000 kvadrātmetru. Izstādē tematiski būs pārstāvētas sešas jomas:

  • Mežizstrādes un kokmateriālu transportēšanas tehnika;
  • Mašīnas, iekārtas, instrumenti un tehniskās palīgiekārtas;
  • Koksnes produkti: zāģmateriāli, plātņu materiāli, saplāksnis;
  • Ķīmiskie produkti: krāsas, lakas, līmes, sveķi, impregnēšanas līdzekļi;
  • Virsmas: kompozītmateriāli, finieris, mēbeļu detaļu malu apdares lentas, u.c.;
  • Enerģijas taupīšana un ekoloģija.

Savu produkciju izstādē ‘Woodex’ prezentēs vairāk nekā 430 uzņēmumi no 27 pasaules valstīm. Nacionālās ekspozīcijas prezentēs sešas Eiropas valstis (Spānija, Itālija, Vācija, Francija, Dānija, Čehija) un Ķīna.

Par neatņemamu izstādes sastāvdaļu kļuvusi piesātināta lietišķā programma, kuras ietvaros šogad notiks trīs konferences. Pasākumu cikls tiks atvērts ar konferenci „Kurināmās granulas, briketes un šķeldas: ražošana, realizācija, patēriņš”, kur uzmanības centrā būs biokurināmā patēriņa tendences Krievijā un citviet pasaulē, eksporta perspektīvas un situācija iekšējā tirgū. 27.novembrī paredzēta konference par orientēto skaidu plātņu ražošanu, realizāciju un patēriņu Krievijā. Savukārt 28. novembra konference būs veltīta inovācijām līmēto koka konstrukciju ražošanā un izmantošanā, kur tiks caurskatītas novitātes koksnes izmantošanā dzīvojamo, sabiedrisko un rūpniecisko objektu būvniecībā; tirgus perspektīvas un ražošanas iespējas Krievijā, krusteniski līmētie kokmateriāli (CLT): jauno tehnoloģiju priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajām māju būvniecības metodēm Krievijā; faktori, kas kavē šādu tehnoloģiju ieviešanu Krievijā; krusteniski līmēto kokmateriālu ražošanas iekārtas; līmēto finiera materiālu (LVL) izmantošanas pieredze būvniecībā un citas izmantošanas sfēras.

Iepriekšējā izstādē 2011.gadā piedalījās 363 uzņēmumi no 25 pasaules valstīm. Lai apspriestu aktuālākos nozares jautājumus un iepazītos ar jaunākajām tehnoloģiskajām izstrādēm, tradicionāli šo izstādi četru dienu laikā apmeklē vairāk nekā 10 000 speciālistu. Teju 40% izstādes apmeklētāju darbojas mēbeļrūpniecībā, aptuveni 30% – namdaru izstrādājumu (logu, durvju) ražošanā, ~25% – iekārtu un tikpat daudz – zāģmateriālu ražošanā.

 

Raksts: “Инновационные решения и автоматизация процессов деревообработки – в центре внимания экспертов Woodex”, Международная выставочная компания MVK, publ. 25.11.2013

Avots: http://www.woodexpo.ru/ru-RU/home/press/news/13111.aspx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *