Krievijā uzsākts īstenot plānu nelikvīdās koksnes patēriņa sekmēšanai enerģētikā

Kokapstrādes atlikumu pārstrādes apjomi augstas pievienotās vērtības produktos Krievijā uzņem apgriezienus – jau līdz 2016.gadam Krasnojarskas apgabalā, Krievijas vidienē, tiks uzbūvētas trīs jaunas kokskaidu granulu rūpnīcas un atvērti divi liela mēroga koksnes brikešu ražošanas uzņēmumi.

Ražošanas ēku būvniecība tiks īstenota investīciju projektu ietvaros par vietējo meža resursu apguvi. Šo projektu ietvaros līdz 2016.gadam paredzēts radīt jaudas koksnes atlieku pārstrādei granulās, briketēs un kokoglēs, kā arī īstenot esošajās katlumājās pāreju no fosilā kurināmā uz biomasu.

Uzņēmuma OOO ‘Sibles Project’ teritorijā, kas ir lielākais kokmateriālu eksportētājs Krasnojarskas apgabalā, uzbūvētās granulu rūpnīcas jauda būs 17,2 tūkst. tonnu kurināmā gadā, OAO ‘Angara Peipa’ teritorijā – 100 tūkst. tonnu un ZAO ‘Kraslesinvest’ teritorijā – 240 tūkst. tonnu granulu gadā. Brikešu rūpniecības objektus paredzēts izveidot OAO ‘Lesosibirskij LDK №1’ teritorijā, kur uzstādītās jaudas ļaus saražot 24 tūkst. tonnu brikešu gadā, un OOO ‘Priangarskij LPK’ teritorijā, kur papildus granulu ražošanai ar jaudu 25 tūkst. tonnu gadā tāpat tiks uzsākta kokogļu ražošana.

Uz šodienu Krasnojarskas apgabalā darbojas divas lielas kurināmo koksnes granulu rūpnīcas – kokapstrādes uzņēmuma ‘Enisey’ un mežrūpniecības kompleksa ‘Novoenisejskij LXK’ teritorijās, kur katrā no tām uzstādītās jaudas ļauj saražot līdz 80 tūkst. tonnu granulu gadā. Teju visu saražoto produkciju abi uzņēmumi eksportē uz Eiropu. Arī topošie un plānotie biokurināmā ražošanas objekti ir orientēti uz eksportu. Izvērtētas iespējas granulas realizēt ne tikai uz Eiropas valstu tirgiem, bet arī uz Dienvidkoreju, kur pieprasījums pēc biomasas kurināmā pieaug straujiem tempiem. Paralēli eksportam nolemts paplašināt kurināmo koksnes granulu, brikešu un šķeldu patēriņu arī Krasnojarskas apgabala teritorijā. Saskaņā ar Krievijas Federācijas Valdības šā gada jūnijā apstiprināto pasākumu plānu, kas paredz labvēlīgu apstākļu nodrošināšanu plašākai koksnes resursu izmantošanai siltuma un elektroenerģijas ražošanā, līdz 2016.gadam Krasnojarskas apgabalā darbu uzsāks sešas jaunas biomasas katlumājas: OOO ‘Sibles Project’ teritorijā ar jaudu 48 MW, OOO ‘KLM-EKO’ – 10 MW, OOO ‘Priangarskij LPK’ – 22 MW, OOO ‘Firma Master’ – 14 MW, ZAO ‘Kraslesinvest’ teritorijā ar jaudu 72 MW un OAO ‘Angara Peipa’ teritorijā ar jaudu 240 MW.

 

Raksts: “К 2016 году в Красноярском крае будет построено три новых пеллетных завода и введены в строй два крупных брикетных предприятия”, Ольга Ракитова, publ. 23.11.2013

Avots: http://www.infobio.ru/news/2615.html

Papildus informācija: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *