Līdz ar būvapjomiem Ķīnā strauji audzis zāģēto un apaļo kokmateriālu imports

Pēc samazinājuma 2012. gadā, šogad aktivitātes atjaunošanās Ķīnas mājokļu tirgū sekmējusi arī apaļo un zāģēto kokmateriālu importa apjomu kāpumu. 2013. gada pirmo deviņu mēnešu laikā šajā valstī ievesto skujkoku zāģmateriālu kopējā importa vērtība sasniedza 2,64 miljardus ASV dolāru, kas ir par 26% vairāk nekā gadu iepriekš. Eksperti prognozē, ka tuvākajos pāris gados Ķīnas iedzīvotāju pārvākšanās tendence no ciematiem uz dzīvi lielpilsētās turpināsies. Tas, savukārt, nozīmē, ka pieprasījums pēc lētiem mājokļiem valstī turpinās pieaugt un būvapjomi palielināsies, sekmējot arī interjera priekšmetu (tostarp koka mēbeļu un grīdas segumu) pārdošanas apjomu kāpumu. Ņemot vērā šos faktorus, prognozēts, ka vietējā piedāvājuma deficīts Ķīnas kokmateriālu tirgū līdz 2015.gadam pieaugs par vairāk nekā 50%.

Uz šodienu vadošie kokmateriālu piegādātāji un lielākie konkurenti Ķīnas tirgū ir Kanāda un Krievija. 2013. gada 3. ceturksnī no Kanādas uz Ķīnu skujkoku zāģmateriāli tika piegādātāji 390,6 miljonu dolāru kopvērtībā, bet no Krievijas – 336,8 miljonu dolāru kopvērtībā. Neskatoties uz to, pieprasījums pēc apaļkoksnes un dažādu koku sugu zāģētiem kokmateriāliem Ķīnā joprojām ir liels. Māju būvniecības aktivitāte Ķīnā sekmējusi arī intensīvāku zāģmateriālu importu no Indonēzijas. Piemēram, augustā no šīs valsts Ķīnā ievests visu laiku lielākais mēneša apjoms. Balstoties uz vidējiem mēneša piegādes apjomiem pēdējo piecu gadu laikā prognozēts, ka 2013.gadā zāģmateriālu imports Ķīnā varētu sasniegt 17 miljonus kubikmetru, kas salīdzinājumā ar 2012.gadu būtu kāpums par 16%.

Daudzi eksportspējīgi uzņēmumi nespēj rast iespēju uzsākt biznesu milzīgajā Ķīnas kokmateriālu tirgū tieši vajadzīgo sakaru un informācijas trūkuma dēļ. Labākā platforma, kur esošajiem un potenciālajiem kokmateriālu eksportētājiem iespējams plašāk uzzināt par biznesa iespējām Ķīnā ir vadošā kokapstrādes nozares izstāde ‘Wood Guangzhou 2014’. Tā ir atzīta ne tikai Ķīnas uzņēmēju vidū, bet arī citviet pasaulē, par ko liecina pieaugošā starptautisko brendu klātbūtne, kā, piemēram, PIO (Malaizija), Zvezda (Krievija), Interveneer (Portugāle), Norvik (Latvija), Panels & Furniture Asia (Singapūra), u.c.

Saskaņā ar starptautiskās tirgus pētījumu kompānijas ‘WOOD Markets Group Inc.’ jaunāko informāciju, 2013. gada pirmo trīs ceturkšņu laikā Ķīnā ievesti kopumā vairāk nekā 33,3 miljoni kubikmetru apaļkoku 6,8 miljardu ASV dolāru kopvērtībā, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš fiziskā apjoma un par 23% vairāk – vērtības izteiksmē. Aptuveni 72% apaļkoku importa struktūrā veidoja skujkoku baļķu īpatsvars. Šo sortimentu imports fiziskā izteiksmē Ķīnā šogad palielinājās par 21% (līdz 24 milj.m3), savukārt vērtības izteiksmē – par 32% (līdz 3,7 miljrd. dolāru). Lapkoku baļķu imports audzis salīdzinoši mazākā apmērā, kopumā sastādot 9,3 milj.m3 (+6%) 3,1 miljarda dolāru kopvērtībā (+11%).

 

Raksts: “Lumber prices in China”, WhatWood, publ. 14.11.2013

Avots: http://whatwood.ru/english/lumber-prices-in-china/

Raksts: “Special Report: China log and lumber import overview in first three quarters of 2013”, Wood Markets, publ. 14.11.2013

Avots: www.woodmarkets.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *