LMS sagatavojusi jaunu medību vadītāju kvalifikācijas celšanas programmu

Latvijas Mednieku savienība ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu jau otro gadu realizē mednieku izglītošanas projektu, kura ietvaros šogad notikuši 16 izglītojoši semināri dažādās Latvijas vietās. Papildus, nu jau tradicionālajiem, mednieku apmācības semināriem, LMS šogad uzsāka jaunu aktivitāti – medību vadītāju apmācība un kvalifikācijas celšana. Šī projekta ietvaros tika izstrādāta 16 stundu medību vadītāju apmācības programma, kurā ietverti medību vadītājiem aktuālākie jautājumi, kas skar medību likumdošanu, medību saimniecības organizāciju, drošību medībās, medību ieroču un suņu izmantošanu medībās un citus, būtiskus jautājumus.

Projekta laikā tika noskaidroti aktuālākie apmācības temati, iespējamie lektori, sagatavoti mācību materiāli, kā arī noorganizēta pirmā, 16 stundu apmācība, kuru apmeklēja vairāk kā 30 dalībnieki.

Papildus augstāk minētajiem medību vadītājiem aktuālajiem jautājumiem dalībnieki tika iepazīstināti ar Zviedru mednieku asociācijas sagatavoto video par drošību medībās un Vācu žurnāla ‘Wild und Hund’ sagatavoto mācību video par medījuma pirmapstrādi un medījuma gaļas sadalīšanu. Semināra laikā notika diskusijas, bet noslēgumā visi dalībnieki aizpildīja aptaujas anketas, kurās novērtēja apmācību aktualitāti, konkrētos tematus, lektorus un mācību materiālu kvalitāti, kā arī deva ieteikumus, kā pilnveidot šo apmācību programmu. Visi apmācību dalībnieki bija vienprātīgi par to, ka šāda apmācība medību vadītājiem ir ārkārtīgi aktuāla un nepieciešama. Tāpat visi bija vienoti jautājumā par to, ka jāmaina patreizējā medību vadītāju apmācības un eksaminācijas kārtība, kura ir novecojusi un neatbilst savam mērķim un būtībai. Lai to mainītu LMS sagatavos un iesniegs ZM priekšlikumus izmaiņām MK noteikumos par mednieku un medību vadītāju apmācības un eksaminācijas kārtību.

Šādus medību vadītāju apmācības seminārus LMS plāno organizēt arī nākamgad.

 

Raksts: “LMS ir sagatavojusi medību vadītāju kvalifikācijas celšanas programmu”, Jānis Baumanis, publ. 26.11.2013

Avots: www.lms.org.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *