Meža īpašniekus aicina laicīgi rezervēt stādus nākamā gada sezonai

Lai pavasarī nekavētos meža atjaunošanas darbi, AS „Latvijas valsts meži”  aicina meža īpašniekus jau šobrīd slēgt līgumus un rezervēt stādus nākamā gada sezonai, šim nolūkam sagatavojot jaunu meža stādu cenrādi, ko kokaudzētavas piedāvās 2014. gadā.

Lielākā daļa uzņēmumā nopērkamo stādu ir izaudzēti no  sēklām, kas ievāktas īpašās sēklu plantācijās. Šādu stādu pielietošana dod iespēju paaugstināt mežaudžu ražību par apmēram 20%, kā arī saīsināt mežaudzes aprites ciklu par 10%.

AS „Latvijas valsts meži’ struktūrvienības  „LVM sēklas un stādi” direktora vietniece pārdošanas  jautājumos Irēna Aleksejuka: „Ne mazāk svarīgi, ka pircējam kokaudzētavas piedāvā iespēju nopirkt apstrādātus  egles un priedes stādus pret iespējamajiem kukaiņu bojājumiem pēc iestādīšanas mežā. Šim mērķim šobrīd tiek izmantots videi daudz draudzīgāks un efektīvāks sistēmas darbības insekticīds, nekā tas bija iepriekšējos gados. Ņemot vērā, ka insekticīds uzsūcas auga audos, tas nenonāk apkārtējā vidē, nenoskalojas ar lietu un ilgāk saglabā aizsargājošo iedarbību. Īpaši prasīgiem klientiem tiek piedāvāti arī ar ekoloģisku  vasku apstrādāti stādi.”

AS „Latvijas valsts meži” kokaudzētavu kontaktus  iespējams atrast  uzņēmuma mājas lapā.

Meža stādu cenas

Meža stādu cenas apstradatas ar vasku

 

Raksts: “JAUNAIS MEŽA STĀDU CENRĀDIS”, LVM Komunikācijas daļa, publ. 27.11.2013

Avots: http://www.lvm.lv/lat/presei/pazinojumi_presei/?doc=16697

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *