Sekmēs kvalificētu speciālistu piesaisti Krievijas kokapstrādē un mēbeļrūpniecībā

Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija nolēmusi pievērsties meža nozarē strādājošo uzņēmumu nodrošināšanai ar augsti kvalificētiem speciālistiem. Galvenais veicamais uzdevums – sekmēt ciešākas sadarbības izveidi starp augstākām izglītības iestādēm un nozares uzņēmumiem, un vienošanos par topošo speciālistu izglītības programmu, kas tiktu īstenota pēc uzņēmumu pasūtījuma un pilnībā atbilstu konkrētā ražošanas sektora izvirzītajām prasībām.

Šāds lēmums pieņemts nozares sanāksmes gaitā saistībā ar īstenojamiem pasākumiem darba efektivitātes paaugstināšanai koksnes tālākapstrādes, mēbeļu, plātņu un saplākšņu ražošanas uzņēmumos. Darba sanāksmē, kurā piedalījās Krievijas mēbeļrūpniecības un kokapstrādes uzņēmumu asociācijā ietilpstošo vadošo uzņēmumu pārstāvji, tika izteikti viedokļi tādos jautājumos kā vietējā tirgus aizsardzība pret negodīgu konkurenci, cīņa ar viltotas zīmolu produkcijas tirgotājiem, vietējo ražotāju tehnoloģiskā atpalicība, koksnes resursu dārdzība un augstie transporta izdevumi.

Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija sanāksmes noslēgumā nolēmusi vietējiem nozares uzņēmumiem sniegt vispusīgu atbalstu starptautiskajās izstādēs.

 

Raksts: “Минпромторг России намерен способствовать подготовке высококвалифицированных специалистов для предприятий мебельной и деревообрабатывающей промышленности”, Минпромторг России, publ. 26.11.2013

Avots: http://www.minpromtorg.gov.ru/industry/wood/77

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *