Dabas skola saņem īpašu atzinību EDEN Inovāciju balvas kategorijā

Dabas izglītības centra “Meža māja” piedāvātā Dabas skola saņēmusi īpašu atzinību Inovāciju balvas kategorijā EDEN (Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi) ikgadējā pasākumā, ko 11.-12. novembrī Briselē rīkoja Eiropas Komisija (EK). Pirmo reizi EDEN ikgadējā konkursā tika izsludināts arī papildus konkurss par inovācijām, kam viens no tematiem bija dabas vērtību apzināšana. Dabas skolu šim konkursam izvirzīja Jūrmalas pilsētas dome, uzskatot to par šai nominācijai atbilstošāko aktivitāti Jūrmalas pilsētā dabas izglītības jomā.

Dabas skola Ķemeru nacionālajā parkā ir dibināta jau pirms vairāk nekā desmit gadiem un šobrīd ir viens no dabas izglītības centra “Meža māja” piedāvājumiem dabas izzināšanai skolēnu auditorijai. Dabas skolas nodarbības notiek brīvā dabā, bērniem pašiem iesaistoties dažādās pētnieciskās aktivitātēs un mācoties saprast likumsakarības dabā caur savām sajūtām – redzi, dzirdi, tausti, ožu u.c.

EK rīkotais pasākums pulcēja EDEN pārstāvjus no tīklā šobrīd esošajiem 216 tūrisma galamērķiem, kuru skaitā ir arī Jūrmala. EDEN projektam izveidota īpaša mājas lapa, kas integrēta EK mājas lapā www.edenineurope.eu.

 

Raksts: “Dabas skola saņem īpašu atzinību EDEN Inovāciju balvas kategorijā”, DAP, publ. 28.11.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1670/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *