Mainot noieta tirgus stratēģiju, SIA Lāma kāpina apgrozījumu par 21,2%

Vairākumam mēbeļu ražotāju ienākumi pēdējos divus gadus saglabājās salīdzinoši nemainīgi. Strauju kāpumu uzrādīja tikai jaunpienācēji, kā arī SIA E Wood, SIA Ave MTP, SIA Lāma un SIA Dižozols plus.

Mēbeļu ražotājs SIA Lāma pērn spējis palielināt apgrozījumu par 21,2% un pabeidzis gadu ar nozarei ļoti labu rentabilitāti – 14,6%. Panākumi gūti mainot uzņēmuma noieta tirgus stratēģiju, norāda SIA Lāma valdes loceklis Pēteris Jonins. Proti, līdz 2009.gadam uzņēmums 50% savu izstrādājumu realizēja Zviedrijā un otrus 50% – tepat Latvijā. Krīzes rezultātā mēbeļu pārdošanas apjomi pašmāju tirgū būtiski saruka, tāpēc tika mainīta uzņēmuma attīstības stratēģija, uzsvaru liekot tieši uz eksporta tirgiem. Rezultātā šobrīd 95% uzņēmuma neto apgrozījuma veido eksports uz Zviedriju, Norvēģiju, Somiju, Vāciju, nedaudz arī uz Franciju un Dāniju, un tikai 5% īpatsvars ir pārdošanai Latvijā.

Par to, ka arī šogad, tāpat kā pērn, apgrozījuma pieaugums būs ap 20%, liecina tas, ka jau pirmajos deviņos mēnešos uzņēmuma ienākumi bijuši tikpat lieli, cik visā 2012.gadā kopā. Lai vēl papildus piesaistītu lielu pasūtījumu izgatavošanu, šobrīd uzņēmumam brīvas kapacitātes tikpat kā nav. Tāpēc jau šā gada pavasarī tika uzsākta 1 milj. eiro vērtas ražotnes izveide, kur daļa ieguldījumu atvēlēta celtniecībai, bet daļa – jaunu modernu ražošanas iekārtu iegādei, kas papildinās līdzšinējo CNC iekārtu tehniskās iespējas.

Nākamgad svarīgākais izvirzītais uzdevums ir nevis apgrozījuma palielināšana, bet gan ražošanas procesu efektivizēšana, kā arī sadarbība ar ilgtermiņa klientiem. Kopumā neto apgrozījumam arī 2014.gadā vajadzētu būt lielākam nekā 2013.gadā.

SIA Lāma ir 1995. gadā dibināts uzņēmums, kas ražo gan idividuāli projektētas, gan sērijveida mēbeles virtuvēm, vannasistabām, viesistabām un garderobēm.

 

Raksts: “Izlīdz reanimētās ražotnes”, Māris Ķirsons, Dienas Bizness, publ. 2013

Avots: Dienas biznesa žurnāls “TOP 500”. Latvijas lielākie uzņēmumi 2012.gadā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *