Darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi transporta un uzglabāšanas nozarē

Darbā notikušo nelaimes gadījumu skaits transporta un uzglabāšanas nozarē ir pieaudzis. Ja 2011.gadā Valsts darba inspekcija reģistrēja 199 nelaimes gadījumus darbā, tad 2012.gadā fiksēti jau 226 šādi gadījumi. Tāpēc ar šodienu, 4.decembri, inspekcija uzsākusi darba aizsardzības tematisko pārbaudi transporta un uzglabāšanas nozarē, tostarp ostu uzņēmumos. Šāda veida preventīvā pārbaude šajā nozarē notiek pirmo reizi, un tās laikā plānots pārbaudīt vismaz 200 uzņēmumus visā Latvijā.

Transporta un uzglabāšanas nozarē nodarbinātie ir pakļauti dažādiem darba vides riska faktoriem, piemēram, piespiedu darba pozai, smagumu pārvietošanai, visa ķermeņa vibrācijai, nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Šie riski var novest pie saslimšanas ar arodslimībām un pasliktināt nodarbināto veselību, kas samazina viņu darba spējas. Visbiežāk negadījumi saistīti ar nodarbināto nedrošu rīcību. Nereti transportlīdzekļa vadītāji nelaimes gadījumos iekļuvuši pārslodzes un garo darba stundu dēļ.

Statistika liecina, ka nelaimes gadījumi darbā galvenokārt notiek ar nodarbinātajiem, kuru darba stāžs ir līdz vienam gadam, kas liek domāt, ka jauno darbinieku apmācība par darba aizsardzību bijusi nepietiekama vai notikusi formāli. Tādēļ arī Darba inspekcijas tematiskajā pārbaudē īpaša uzmanība tiks pievērsta nodarbināto apmācībai, un tam, kā viņi apmācīti strādāt ar aprīkojumu.

 

Raksts: “Šodien sākas darba aizsardzības tematiskā pārbaude transporta un uzglabāšanas nozarē”, Aivis Vincevs, VDI, publ. 04.12.2013

Avots: http://www.vdi.gov.lv/lv/medijiem/preses-relizes/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *