Īrijas vēstnieks iepazīstas ar LLU studiju un zinātnes piedāvājumu

Nolūkā apzināt potenciālās sadarbības iespējas, š.g. 5.decembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) iepazīšanās vizītē bija ieradies Īrijas vēstnieks Aidan Kirwan un Īrijas vēstniecības komercpadomnieks Michael Hogan, iepazīstot universitāti, atsevišķas fakultātes un to darbības virzienus.

Vizītes sākumā Īrijas vēstnieks tikās ar LLU rektoru Juri Skujānu, un tikšanās laikā tika sniegta vispārīga informācija par LLU, uzsverot unikālos studiju virzienus. Sarunas gaitā vēstnieks norādīja uz faktu, ka LLU šajā ziņā ir unikāla ar to, ka viss, kas saistās ar lauksaimniecību, tostarp augstākā izglītība un zinātniskā darbība tiek īstenota vienuviet, kamēr Īrijā ar lauksaimniecības izglītību un pētniecību nodarbojas vairāku universitāšu atsevišķas fakultātes un koledžas.

Vēlāk apmeklēta LLU Veterinārmedicīnas fakultātes jaunā klīnika, kur viesiem tika izrādītas jaunās telpas un iekārtas, kas tiek izmantotas arī studiju procesā, tāpēc pastāv iespēja veidot sadarbību arī praktisko apmācību īstenošanā Īrijas studentiem.

Tā kā Īrijā lielāko importa īpatsvaru no Latvijas veido tieši kokmateriāli un koka izstrādājumi, vizītes gaitā vēstniecības pārstāvjiem tika izrādīts arī Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts “Meka”. Savukārt vizītes noslēgumā vēstniekam un komercpadomniekam bija iespēja iepazīties ar Jelgavas pili, tās vēsturi un apmeklēt Kurzemes hercogu kapenes.

 

Raksts: “Īrijas vēstnieks Aidan Kirwan viesojas LLU”, Ričards Pāns, LLU, publ. 06.12.2013

Avots: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=9903

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *