Neierasti siltais novembris var negatīvi ietekmēt mežizstrādi Krievijā

Anomāli siltā rudens nogale un ziemas sākums lielākajā daļā Krievijas teritorijas šogad var būtiski ietekmēt turpmāku vietējo mežizstrādes uzņēmumu dzīvotspēju, kuru saimnieciskā darbība lielā mērā atkarīga tieši no ziemas cirsmu izstrādes, kas ieplānotas citkārt grūti pieejamos meža masīvos un sezonālo ceļu izmantošanas ilguma.

Tāpat šim gadalaikam neierasti siltie laikapstākļi var negatīvi atsaukties arī uz kopējo mežu stāvokli, apdraudējuma sekām parādoties nākamajā gadā. Līdz ar ziemas perioda samazināšanos, mazāku sniega daudzumu un tā ātrāku izsīkšanu, arī augsnē uzkrātā kopējā mitruma daudzums būs attiecīgi mazāks. Tas, savukārt, nozīmē lielāka sausuma iespējamību nākamā gada vasarā un augstāku mežu ugunsbīstamību. Turklāt mazāka sniega segas biezuma apstākļos arī augsne sasalst dziļāk, bojājot jūtīgāko koku sugu (Krievijas apstākļos – egles) sakņu sistēmu, kā rezultātā pasliktinās kopējais šādu audžu sanitārais stāvoklis.

ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) uzņemtie attēli liecina, ka šā gada novembrī, līdzīgi kā pērn, vislielākās atkāpes no sezonai atbilstošo laikapstākļu normas bijušas Krievijas Eiropas daļā un Sibīrijas ziemeļos.

 

Raksts: “Аномально теплый ноябрь 2013 года может существенно повлиять на жизнеспособность российских лесозаготовителей”, Лесной форум Гринпис России, publ. 30.11.2013

Avots: www.forestforum.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *