Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi sacenšas kokizstrādājumu izgatavošanā

Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Rīgas Pārdaugavas profesionālo vidusskolu un instrumentu izplatīšanas uzņēmumiem SIA „TTS Tooltechnic Systems” (Festool), SIA „Krāsu serviss”, SIA „Festo”, „Bosch”, „Wess instrumenti un tehnika” (Metabo), „Mak Serv” (Makita), „Meko Tex” (Mafell),  „Abraskiv”, „DeWALT”, „Rebir” u.c no 2013.gada 27.novembra līdz 29.novembrim Latvijas profesionālās izglītības iestāžu kokapstrādes profesiju pedagogiem un audzēkņiem organizēja praktiskās darbības semināru “Rokas elektroinstrumentu pielietošana kokizstrādājumu izgatavošanā”.

Seminārs notika Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas darbnīcu korpusā, Rīgā, Slokas ielā 52a, kur praktiskās iemaņas rādīja profesionālās izglītības iestāžu kokapstrādes skolotāji un audzēkņi. Praktiskās darbības seminārā piedalījās komandas no 14 profesionālās izglītības iestādēm.

Saskaņā ar nolikumu semināra praktiskajā daļā katrai izglītības iestādei bija jāpiedalās ar komandu sekojošā sastāvā: 2 audzēkņi – izstrādājuma izgatavotāji un 1 skolotājs – konsultants. No Ogres tehnikuma semināra praktiskajā daļā piedalījās komanda šādā sastāvā: kokapstrādes mācību priekšmetu pedagogs Ģirts Lapsa, 2BG kursa audzēknis Mārtiņš Putniņš un 2MG kursa audzēknis Zigmunds Šteins. Saskaņā ar nolikumā paredzēto uzdevumu, seminārā, audzēkņiem strādājot vienā komandā ar skolotāju, bija jāizgatavo grāmatu /izdales materiālu stenda paraugs pēc katras komandas sagatavotā individuālā rasējuma projekta. Mārtiņš un Zigmunds, ievērojot pedagoga norādījumus, vieni paši veiksmīgi tika galā ar grāmatu/izdales materiālu stenda izgatavošanu, par ko tika atzinīgi novērtēti ar simpātiju balvu no firmas „FESTOOL”. Arī pedagogiem bija jāparāda savas prasmes un jāizgatavo dažādi priekšmeti.

 

Raksts: “Ogres tehnikuma 2BG un 2MG kursa audzēkņu sekmīgs starts seminārā”, Oļegs Vovčenko, skat. 06.12.2013

Avots:www.ovt.lv

FOTO GALERIJA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *