Baltkrievijas koksnes izstrādājumu eksporta vērtība šogad augusi par 25,3%

Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas pārziņā esošās organizācijas šā gada pirmajos desmit mēnešos eksportējušas par 25,3% vairāk koksnes produkcijas nekā gadu iepriekš.

Dotajā laika periodā Baltkrievijas mežsaimniecības uz ārvalstīm savu produkciju realizējušas 115,5 miljonu ASV dolāru kopvērtībā. Visvairāk nozares produkcija eksportēta no Minskas apgabala mežsaimniecībām (23%), kam seko Mogiļevas reģiona (20%) un Vitebskas apgabala mežsaimniecības (16%).

Pozitīva dinamika panākta, pateicoties lielākiem ražošanas apjomiem un attiecīgi lielākiem atsevišķu produktu eksporta apjomiem. Tā, piemēram, šķeldu izvedums fiziskā izteiksmē audzis par 22%,  kokskaidu brikešu eksports – par 14%. Eksporta rādītāju augšupeju sekmējusi arī koksnes gala produktu sadārdzināšanās. Piemēram, brikešu cenas gada laikā paaugstinājušās par 22% (no 106 līdz 114 dolāriem par tonnu). Bez koksnes kurināmā uz ārējiem tirgiem eksportēta arī skujkoku papīrmalka, cilindrēta koksne un nenozīmīgos apjomos arī lapu koku zāģbaļķi.

Baltkrievijā ražotā koksnes produkcija eksportēta kopumā uz 25 pasaules valstīm. Šogad jo sevišķi vairāk šīs produkcijas piegādāts uz Poliju. Otrajā vietā pēc eksportētā apjoma ir Vācija, kurai seko Lietuva un Latvija.

 

Raksts: “Организации Минлесхоза Беларуси увеличили экспорт лесопродукции на 25%”, БЕЛТА, publ. 02.12.2013

Avots: http://butb.by/index.php?page=64&date=2013-12-02&id=35688

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *