Duālās profesionālās izglītības programma varētu tikt atvērta arī Mazsalacā

29.novembrī  Profesionālās izglītības kompetences centrā “Ogres tehnikums” (OT) norisinājās duālās izglītības ieviešanas procesiem veltīta sanāksme, kurā tika novērtēts jau paveiktais un iezīmētas nākotnes aprises. Līdz ar Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts Izglītības un satura centra, Vācijas vēstniecības, Baltijas – Vācijas Tirdzniecības rūpniecības kameras, Vācijas Profesionālās izglītības institūta un Ogres tehnikuma pārstāvjiem, sanāksmē piedalījās arī Mazsalacas novada pašvaldības un Mazsalacas vidusskolas vadība.

Jau ziņots, ka šobrīd valsts profesionālajās izglītības iestādēs tiek iedzīvināts Vācijas duālās profesionālās izglītības modelis. Viena no šīm profesionālās izglītības iestādēm, kur tiek īstenots duālās profesionālās izglītības pilotprojekts, ir Ogres tehnikums. Duālās profesionālās izglītības modeļa ideja – teorētiskos priekšmetus audzēknis iemācās skolā, bet praktiskās iemaņas jau no 1.kursa visa mācību laika garumā apgūst pie uzņēmēja. Veiksmīga sadarbība ar uzņēmējiem pilotprojekta realizēšanā jau sākusies. Sanāksmes dalībniekiem bija iespēja tikties ar pirmā kursa mēbeļu galdniekiem, kuri duālās izglītības projektā izmēģinājuši spēkus izvēlētājā profesijā. Praksē aizvadītais mēnesis audzēkņiem ļāvis skaidrāk apjaust, vai šis arods ir tas, ar kuru viņi vēlas saistīt savu turpmāko darba dzīvi. “Ne mazāk svarīgi arī tas, ka audzēkņi par padarīto saņem atlīdzību, tajā pašā laikā saglabājot mācību iestādes vai uzņēmuma stipendiju,” uzsver OT direktore Ilze Brante.

Mazsalacas vidusskolai, tāpat kā daudzām vispārējās vidējās izglītības mācību iestādēm valstī, ir aktuāla problēma par vidusskolas saglabāšanu, tāpēc, meklējot risinājumus, radusies ideja sadarbībā ar Ogres tehnikumu par profesionālās izglītības programmu atvēršanu Mazsalacā. “Profesijas, kuras var apgūt Ogres tehnikumā, ir ļoti pievilcīgas arī mūsu reģionam, konkrēti to varētu sacīt par mežsaimniecības un kokapstrādes programmām. Esam jau apzinājuši sava novada uzņēmējus, kuri būtu ar mieru īstenot duālās izglītības modeli. Tie varētu būt ap desmit uzņēmumiem. Iepazīstoties tuvāk ar tehnikumu, varētu apsvērt arī citu programmu piedāvājumu Mazsalacas vidusskolā. Profesionālās izglītības ieviešana Mazsalacas vidusskolā, protams, prasītu papildus līdzekļus no pašvaldības budžeta, bet tas būtu ilgtermiņa plāns, no kura ieguvēji būtu gan mūsu novada iedzīvotāji, gan uzņēmēji,” norāda Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

 

Raksts: “OT sadarbībā ar Mazsalacas novada pašvaldību plāno īstenot līdz šim vēl mūsu valstī nebijušu izglītības modeli”, Ogres tehnikums, skat. 10.12.2013

Avots:www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *