Jaunā mežzinātnes infrastruktūra sekmēs pētniecību un nozares konkurētspēju

Neskatoties uz to, ka zinātnes nozarei Latvijā neklājas viegli, ir pētnieki, kuriem darba apstākļi tikai uzlabojas. Nesen mežzinātnieki tikuši pie jaunām telpām, kur iespējami tādi paši eksperimenti un pētījumi kā viņu kolēģiem Rietumeiropā vai Skandināvijā.

Jau ziņots, ka Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” nodevis ekspluatācijā trīs mežzinātnes infrastruktūras būvobjektus, kuru būvniecība finansēta Izglītības un zinātnes ministrijas valsts nozīmes pētniecības centru programmas ietvaros, izmantojot ERAF 2.1.1.3.1. aktivitātes finansējumu zinātnes infrastruktūras attīstībai. Projekta ietvaros uzbūvēts laboratoriju komplekss ar klimata regulēšanas iespējām 858 kvadrātmetru platībā, izveidots meža vides laboratorijas komplekss 349 kvadrātmetru platībā, kā arī labiekārtota institūta ēkas apkārtne.

1,15 miljonus latu vērtā laboratoriju kompleksa nodošana ekspluatācijā ir pēdējo 30 gadu lielākā investīcija mežzinātnes infrastruktūrā. Uzbūvētie laboratoriju kompleksi nodrošinās fundamentālo un lietišķo pētījumu īstenošanu meža selekcijas un ģenētikas, meža fitopatoloģijas un entomoloģijas, meža ekoloģijas un medību faunas menedžmenta jomās, radot jaunas zināšanas Latvijas mežu ražības, veselības un kvalitātes paaugstināšanai, tādējādi sekmējot visas meža nozares konkurētspējas palielināšanu. Savukārt pētījumi stiprinās nacionālo kompetenci saistībā ar mežsaimniecības lomu sagaidāmo klimata izmaiņu mazināšanā un oglekļa piesaistē.

 

VIDEO: Ideju mežs: Mežzinātnieki, autors Kristaps Tālbergs, publ. 09.12.2013

Avots: http://www.vissnotiek.lv/ideju-mezs-mezzinatnieki/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *