Paziņoti konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2013” laureāti

2013. gada 11. decembrī svinīgā ceremonijā tika paziņoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2013” laureāti. Latvijas uzņēmumi, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē, balvas sadalīja sešās kategorijās.

Šogad Eksporta čempiona titulu ieguva būvkompānija AS “UPB”. Kategorijā “Eksportspējīgākais komersants” lielo un vidējo komercsabiedrību grupā uzvarēja SIA “Valpro”. Mazo komercsabiedrību grupā šajā kategorijā uzvarēja SIA “Knowledgeprice.com”, bet par otru labāko atzīts masīvkoka guļbūvju ražotājs SIA “Latlaft”. Kategorijā “Importa aizstājējprodukts” uzvarēja SIA “Papīrfabrika Līgatne” ar pārstrādātu, baltu zīmēšanas, akvareļu un biroja papīru. Starp atzinības rakstu saņēmējiem šajā kategorijā ir SIA “Marks M” ar matraču līniju “Heavens”. Par universālo mēbeļu furnitūru savienojumu “HugLock” tās autoram SIA “HugLock” kategorijā “Inovatīvākais produkts” piešķirta trešā vieta. Kategorijā “Rūpnieciskais dizains” šogad uzvarēja SIA “Maffam Freeform” par iekaramo bazalta šķiedras atpūtas krēslu “Manu Nest”, otrajā vietā ierindojās SIA “MGS Factyory” par koka skrejriteni “Dip Dap” un tā iepakojumu, savukārt atzinība tika izteikta SIA “Daba Laba” par dabīgo saru matu ķemmju kolekciju “WildGood”.

Katras kategorijas pirmās un otrās vietas ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos – tostarp valsts augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās, kā arī individuālos darījumu braucienos. Savukārt trešo vietu ieguvēji saņēma apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem. Visiem laureātiem tika piešķirta iespēja izmantot konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2013” laureāta zīmi uz savu produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos. Informācija par visiem konkursa laureātiem ievietota LIAA mājaslapā ar tiešsaisti uz uzņēmumu mājaslapām.

Konkurss “Eksporta un inovācijas balva” norisinājās jau devīto gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu, produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot sekmīgākos komersantus un to produktus.

Šogad konkursā kopumā tika iesniegti 119 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā. Konkursa otrajā kārtā tika izvirzīts 31 uzņēmums.

 

Raksts: “Eksporta un inovācijas balva 2013”, LIAA, skat. 12.12.2013

Avots: http://www.liaa.gov.lv/lv/eksportetajiem/eksporta-un-inovacijas-balva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *