ĀM aicina Latvijas uzņēmējus izmantot eksporta iespējas Japānā un Korejā

11. decembrī Ārlietu ministrija (ĀM) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) organizēja šī gada noslēdzošo „Eksporta ABC” semināru Latvijas uzņēmējiem, šoreiz – par iespējām apgūt Austrumāzijas reģiona Japānas un Korejas tirgus.

Pasākumu atklāja Ārlietu ministrijas Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijas vadītājs – vēstnieks Einars Semanis, apliecinot ārlietu dienesta atbalsta nodrošināšanu Latvijas uzņēmumiem, kas nolēmuši apgūt jaunus tirgus. Japānā šobrīd Latvijai ir gan vēstniecība, gan 3 goda konsuli, savukārt Korejā – 1 goda konsuls, kas ir atbalsta mehānisms Latvijas uzņēmējiem. E. Semanis sniedza ieskatu par pašreizējiem rādītājiem Latvijas – Japānas, Latvijas – Korejas ekonomiskajās attiecībās, aicinot uzņēmējus izmantot sadarbības potenciālu, īpaši transporta un loģistikas nozarē, kokapstrādē, IT, ķīmiskajā rūpniecībā, mašīnbūvē un tūrisma industrijā.

Praktiski par biznesa pieredzi Japānā un Korejā pastāstīja uz Japānu eksportējošā uzņēmuma AS „Latvijas Finieris” pārdošanas dienesta direktors Valdis Kulpe. Šobrīd AS „Latvijas Finieris” 95% no saražotās produkcijas eksportē. Uzņēmuma pārstāvis informēja klātesošos, ka sadarbības līguma noslēgšana ar Japānas pusi ir laikietilpīgs process, pircēji ir ļoti prasīgi attiecībā uz produkta kvalitāti, taču pēc sadarbības līguma noslēgšanas ir garantēta stabila, ilgtermiņa sadarbība. V. Kulpe piebilda, ka biznesa saišu veidošanā ar Japānu jāņem vērā apģērba etiķete, atturība, kas ir dzīves norma Japānā, mērenība, pieklājība un ētika.

Diskusijām raisoties, LTRK pārstāvis Mārcis Dzelme mudināja uzņēmējus apsvērt, nevis kā apgūt Korejas tirgu, bet ar ko kopā to izdarīt, norādot uz vietējo sadarbības partneru atrašanas nozīmību. M. Dzelme informēja par Korejas uzņēmējdarbības vidi un biznesa etiķeti, kas atšķiras no Latvijas prakses, aicinot to ņemt vērā veiksmīgas sadarbības attīstīšanai. Papildus LTRK pārstāvis minēja, ka 2014. gadā LTRK plāno divas tirdzniecības misijas biznesa saišu veidošanai ar Koreju.

Seminārā Ārlietu ministrijas administratīvais direktors – valsts sekretāra vietnieks, bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars apstiprināja, ka sadarbībai ar Austrumāzijas valstīm īpaši nozīmīgs ir kontaktu loks, atpazīstamība un ilgstoša saskarsme. P. Vaivars ieteica piedalīties starptautiskajās izstādēs Āzijā, kā arī domāt par inovatīvu produktu eksportu, papildinot tos ar produkta īpašo stāstu. Gan Japānas, gan Korejas tirgū tiek novērtēts praktiskums, vienkāršotas formas, „Skandināvijas dizains”, kā arī ekoloģiski produkti un roku darbs.

Raksts: “Ārlietu ministrija aicina Latvijas uzņēmējus izmantot eksporta iespējas Japānā un Korejā”, ĀM Preses un informācijas nodaļa, publ. 12.12.2013

Avots: http://www.mfa.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2013/decembris/12-1/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *