Eiropas un Krievijas mežu nozares pārstāvji tiksies konferencē Rīgā

18.decembrī Rīgā Nacionālā ziņu aģentūra LETA aicina uz vērienīgu starptautisku konferenci – Global Forest 2013, kuru atklās zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Līdz ar vietējiem ekonomikas, kā arī meža un koksnes nozares ekspertiem konferences ietvaros uzstāsies pieci eksperti no ārvalstīm, būs diskusiju panelis un tīklošanās iespējas konferences noslēgumā.

“Meža nozare balstās uz augstas pievienotās vērtības produkcijas eksportu, jo vietējais patēriņš sasniedz vien 15-20 % no valstī saražotās koksnes,” atzīmē Nacionālās ziņu aģentūras LETA biznesa portāla Nozare.lv mežsaimniecības un kokrūpniecības sadaļas redaktore Ingrīda Mičāne. Tādēļ, viņasprāt, stabils eksporta vērtības pieaugums par spīti dažādiem starptautiskā tirgus satricinājumiem ir šā un arī nākamā gada lielākais izaicinājums nozarē. “Biznesam jārēķinās ar energoresursu (siltumenerģijas, elektrības, degvielas) cenu kāpumu, tomēr vislielākā nozīme būs koksnes cenu dinamikai gatavo produktu tirgū,” uzskata I. Mičāne. Pēc viņas teiktā, tuvākajos gados koksnes pārdošanas apjomi no valsts mežiem, visticamāk, nepalielināsies, tāpēc izaugsmi nodrošinās augstāka produkcijas kvalitāte un lielāka pievienotā vērtība katram koksnes kubikmetram.

“Kaut arī meži dažādās valstīs ir atšķirīgi, problēmas un risinājumi lielākoties ir līdzīgi, tādēļ ir vērts apmainīties pieredzē un stiprināt sadarbību starp Baltijas un Skandināvijas mežsaimniecības nozarēm,” uzskata somu zinātnieks, Simosol Oy tehniskais direktors (CTO) Anti Makinens (Antti Mäkinen), Viņš konferencē sniegs ieskatu meža nozarē Skandināvijas reģionā un dalīsies Ziemeļvalstu pieredzē zinātnisko izstrāžu praktiskā pielietošanā mežsaimniecībā.

Konferences ievadā makroekonomisko situāciju un dažādu pasaules reģionu attīstības perspektīvas eksporta iespēju kontekstā analizēs pārstāvis no DNB bankas. PwC Juridisko un nodokļu konsultāciju nodaļas vecākā projektu vadītāja Vita Sakne konferencē apskatīs izmaiņas nodokļu likumdošanā Eiropā un to, kā šīs izmaiņas skars mežrūpniecības un kokrūpniecības nozarē strādājošo uzņēmumu biznesa efektivitāti.

Meža un kokrūpniecības nozares pārstāvjiem ir īpaši svarīgi būt lietas kursā ne vien par nodokļu izmaiņām, bet arī par to, ko maina Krievijas dalība Pasaules Tirdzniecības organizācijā. Globālā kokmateriālu tirgus attīstība un Eiropas Savienības regulu ietekme uz kokmateriālu tirgu; ekonomisko principu un sociālās atbildības mijiedarbība meža un kokapstrādes nozarēs; attīstība un ilgtspēja mežu ciršanas kontekstā – tie ir tikai daži no intriģējošākajiem apskatāmajiem tematiem, kas ilustrē šīs konferences mērogu. Līdz ar vairāku nozares asociāciju vadītājiem konferencē varēs dzirdēt Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes pētnieka Jāņa Krūmiņa un arī Eiropas Meža institūta pārstāvja uzstāšanās.

Programma un pieteikšanās dalībai (LETA/Nozare.lv klientiem – vienam uzņēmuma pārstāvim apmeklējums ir bez maksas): http://bigevent.lv/globalforest

 

Preses relīze: “Eiropas un Krievijas mežu nozares pārstāvji tiksies konferencē Rīgā”, Raimonds Ločmelis, publ. 13.12.2013

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *