Šogad pircēji vairāk interesējas par Ziemassvētku balteglēm

Gatavojoties Ziemassvētku eglīšu iegādei, šogad pircēji vairāk interesējoties par balteglēm, savukārt podiņu egles vairs neesot tik ļoti pieprasītas kā iepriekš, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Stādu audzētāju biedrības vadītājs un stādu audzētavas “Dimzas” līdzīpašnieks Andrejs Vītoliņš.

“Turklāt, ja baltegle ir veidota, tai konkurentu nav – smaržīga, mīkstām skujām, koša un nebirst. Tādēļ pēdējo divu gadu laikā vairāki lielie stādaudzētāji ir sākuši Ziemassvētku egļu jeb dažādu šķirņu baltegļu audzēšanu, vienlaikus testējot vēl dažādas šķirnes, jo gandrīz nekas no tā, kas populārs Eiropā, pie mums īsti labi neaug,” sacīja Vītoliņš.

Viņš arī norādīja, ka Latvijā toties labi aug un joprojām ir iecienītas asās egles jeb sudrabegles, galvenokārt to zilganās krāsas un kupluma dēļ, tāpat tiek audzētas baltegles, melnās egles un Kanādas egles. “Katrai šķirnei ir kāds knifiņš, kas to padara interesantu. Kanādas eglei ir daudz čiekuru, melnajai eglei īpatnēja nokrāsa, sudrabeglei ļoti simetrisks vainags. Tāpat joprojām ļoti iecienītas un lielākā daļā tirdzniecības laukumos pie lielveikaliem būs parastās, bet formētās egles, kas ātri aug. Formētas tās ir ļoti blīvas un izskata ziņā tām ir priekšrocība salīdzinājumā ar mežā atrasto eglīti,” norādīja Vītoliņš.

Jautāts par šā gada eglīšu cenām, viņš atzina, ka audzētāji tās nav mainījuši, rēķinoties ar iedzīvotāju pirktspēju. “Cenas nav mainījušās gadus divus, trīs, turas stabilās robežās. Audzētavās vidējā griezto eglīšu cena ir 5 – 7 Ls par metru, tirdzniecības laukumos attiecīgi, prognozēju, ka būs 7 – 10 Ls par metru. Bet īstā tirdzniecības sezona vēl nav sākusies, tāpēc iespējamas cenu variācijas.

 

Raksts: “Audzētājs: šogad cieņā Ziemassvētku baltegles”, LETA, publ. 13.12.2013

Avots: http://www.jelgava24.lv/zinas/46/260987

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *