Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas 3.kārtā piesaka 126 projektus

Ekonomikas ministrijas izstrādātajā Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas (APV) trešajā kārtā saņemti 126 projektu pieteikumi no dažādu nozaru uzņēmumiem visā Latvijā par kopējo atbalsta summu 51,5 miljoni latu. Kopējais plānotais investīciju apjoms šajos projektos ir 149,63 miljoni latu.

„Uzņēmumu modernizācijas un attīstības projektiem šajā kārtā ir pieejami 40 miljoni latu. Programmā veiktie uzlabojumi, paplašinot tās pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, snieguši rezultātus un šajā kārtā jau daudz plašāks uzņēmēju loks ir pieteicis modernizācijas projektus. Turklāt pozitīvi, ka projekti ir pieteikti no dažādu nozaru uzņēmumiem visos Latvijas reģionos. Programmas ceturtajā kārtā, kas tiks izsludināta nākamgad, šim mērķim būs pieejami vēl vismaz 24 miljoni latu. Par šiem 64 miljoniem latu kopumā varēsim atbalstīt vismaz 72 uzņēmumu modernizācijas projektus, kopējam investīciju apjomam sasniedzot aptuveni 145 miljonus latu. Ar valsts atbalstu īstenotie modernizācijas projekti radīs arī vairākus simtus jaunu darbavietu, palielinās mūsu uzņēmumu konkurētspēju, produktivitāti un pelnītspēju,” norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Trešajā kārtā iesniegto projektu izvērtēšana un lēmumu pieņemšana par atbalstu projektiem tiks veikta trīs mēnešu laikā – līdz 2014.gada februāra beigām.

Lai paplašinātu atbalsta pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, valdība iepriekš atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvājumu APV programmas trešajā kārtā minimālo projekta summu samazināt no 3 miljoniem latu līdz 100 000 latu, palielināt atbalsta intensitāti vienam projektam no 35% līdz 45%, kā arī palielināt vienam projektam maksimālo atbalstā izmaksājamo summu līdz 900 000 latu.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Aktivitātes ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

Kā zināms, līdz šim APV programmas pirmajā un otrajā kārtā kopā ir atbalstīti jau 37 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms ir 207 milj. Ls, no kuriem 73,6 milj. Ls ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

 

Preses relīze: “Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas trešajā kārtā piesaka 126 projektus”, Ekonomikas ministrija, publ. 14.12.2013

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33708&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *