“German Pellets” nostiprina pozīcijas Eiropas kokskaidu granulu tirgū

Kompānijas „German Pellets” jaunatvērtā granulu rūpnīca Teksasā saņēmusi ENplus sertifikātu, tādējādi apliecinot piedāvātās produkcijas kvalitātes atbilstību Eiropas kopējā standarta prasībām un nodrošinot stabilas piegādes pircējiem Eiropā.

ENplus ir vispāratzīts sertifikāts Eiropā, piešķirot atšķirības zīmi uzņēmumiem, kas ražo un tirgo augstvērtīgu kurināmo. Līdzās definētām fizikālām un ķīmiskām īpašībām atbilstoši šī standarta prasībām, ENplus sertificētajām granulām iespējams noskaidrot arī izcelsmi un to transportēšanas kanālus.

Teksasas štata pilsētā Woodvillā esošās rūpnīcas jauda ir 578 000 tonnu kurināmo koksnes granulu gadā. Saražotā produkcija tiek realizēta kā industriālajā sektorā elektroenerģijas un siltuma ražošanai, tā citās biznesa jomās strādājošajiem uzņēmumiem un privātpersonām.

Stratēģiski nozīmīgi „German Pellets” produkcijas noieta tirgi Eiropā ir Austrija, Dānija un Beļģija.

Ņemot vērā to, ka pieprasījums pēc koksnes granulām palielinās visos pārdošanas segmentos, jo sevišķi Eiropā, kur ik gadu tiek uzstādīti aptuveni 60 000 granulu katlu un aptuveni 300 000 jaunu granulu kamīnu, blakus esošajā – Luiziānas štatā – pilnā sparā norit otras „German Pellets” granulu rūpnīcas būvniecība. 300 miljonus ASV dolāru vērto ražotni plānots laist ekspluatācijā jau 2014.gada pavasarī. Jaunajā objektā uzstādītās iekārtas ļaus saražot 1 000 000 tonnu granulu gadā. Šāda mēroga ražotnes atvēršanai Urānijā, kas ir viena no mazākajām pilsētām Luiziānas štatā (iedz.sk. ~ 1300) būs arī sociāla nozīme – jaunajā rūpnīcā plānotas aptuveni 80 tiešās darba vietas un vēl vairāk nekā 400 darba vietas saistītajās nozarēs. Jaunā rūpniecības objekta atrašanās vieta izvēlēta tajā attīstītās infrastruktūras dēļ – vēl pirms dažiem gadiem Urānija bija nozīmīgs koksnes plātņu rūpniecības centrs, kur ASV kompānija „Georgia Pacific” ražoja kokskaidu plātnes u.c. koksnes izstrādājumus. Taču izšķirošais faktors bija nepieciešamo koksnes resursu pieejamība. Šajā reģionā ir gan lielāks mežu blīvums, gan salīdzinoši lielāks ikgadējais koksnes pieaugums nekā Vācijā pateicoties subtropiskajam klimatam.

Lai saražotu maksimāli iespējamo granulu apjomu, ik gadu pārstrādei jaunajā rūpnīcā būs nepieciešami ap 2,2 miljoni tonnu koksnes.

 

Raksts: “US facility in Woodville is now ENplus certified”, German Pellets GmbH, publ. 03.12.2013

Avots:www.german-pellets.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *