Atbalstam meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai 4.kārtā pieteikti 1253 projekti

Izpratne par jaunaudžu kopšanas nepieciešamību ar katru gadu palielinās. To apliecina arī mežu apsaimniekotāju aktivitāte Lauku atbalsta dienesta izsludinātajā konkursā par atbalsta saņemšanas iespēju pasākuma “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” ietvaros.

No 2013.gada 28.oktobra līdz 26.novembrim uz jaunaudžu kopšanas projektiem pēdējā kārtā izsludinātajiem 400 000 latu reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs iesniegti 1253 projekti par kopumā 1,22 miljoniem latu. Tas nozīmē, ka pieejamā summa pārsniegta trīs reizes. Kā vēsta Latvijas Meža īpašnieku biedrība, pastāv iespēja, ka aiz strīpas palikušajiem projektiem varētu tikt novirzīta citu projektu programmās atlikusī nauda.

Pasākuma mērķis ir palielināt meža ekonomisko vērtību, nodrošinot ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Pasākuma ietvaros tiek atbalstīta jaunaudžu kopšana, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņa, kā arī jaunu instrumentu un aprīkojuma, kas paredzēts jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai, iegāde. Pretendējot uz atbalstu, bija iespēja pieteikties uz jaunaudžu kopšanu un/vai mazvērtīgu mežaudžu nomaiņu platībā, kas nepārsniedz 20 hektārus.

 

Avots: www.lad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *