Latvijas reģionos šogad atvērti četri jauni dabas izglītības centri

Š. g. 13. decembrī atklāts Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības projekta „Cilvēki un daba” ietvaros tapušais dabas izglītības centrs (DIC) „Rāzna”, kas atrodas Lipuškos, Rēzeknes novadā, Rāznas nacionālā parka teritorijā.

Līdz ar DIC „Rāzna” atklāšanu sperts nozīmīgs solis dabas izglītības jomas attīstībā – 2013. gadā projekta „Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai” ietvaros durvis vēruši kopumā četri DIC īpaši aizsargājamās dabas teritorijās – „Meža māja” Ķemeru nacionālajā parkā, „Ziemeļvidzeme” Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, „Vecupītes” Gaujas nacionālajā parkā un jau pieminētais DIC „Rāzna” Rāznas nacionālajā parkā. Katrs DIC piedāvā dažādas dabas izziņas iespējas gan lieliem, gan maziem centra apmeklētājiem un iepazīstina ar attiecīgās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas daudzveidību. Dabu var izzināt gan piedaloties dažādās pētnieciskās nodarbībās, gan apmeklējot izstādes, gan dodoties pastaigā pa dabas takām un vēl daudz un dažādos veidos.

Dabas izglītībai ir ļoti liela loma sabiedrības vides apziņas veicināšanā, tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde projekta „Cilvēki un daba” ietvaros gūto pieredzi un zināšanas par DIC veidošanu izmantos, lai pilnveidotu dabas izglītības piedāvājumu arī citās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Projekts „Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai” jeb „Cilvēki un daba” tiek īstenots Latvijas, Igaunijas un Krievijas Federācijas teritorijās, un tā galvenais mērķis ir sabiedrības vides apziņas celšana ilgtspējīgai un integrētai dabas aizsardzībai projekta darbības reģionā, kā arī projektā iesaistīto dabas aizsardzības institūciju kapacitātes pilnveidošana dabas izglītības jomā. Projekta ilgums ir 30 mēneši – līdz 2014.gada 30.septembrim.

 

Raksts: “Darbu uzsākuši četri dabas izglītības centri Latvijas reģionos”, Ilze Vanaga, publ. 16.12.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1676/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *