Pieņemta subsidētās elektroenerģijas nodokļa likmes piemērošanas kārtība

Subsidētās elektroenerģijas nodokļa likums, kas spēkā stāsies 2014.gada 1.janvārī, nosaka atsevišķas nodokļa maksātāju grupas, kurām paredzēts piemērot subsidētās elektroenerģijas 5% nodokļa likmi. Lai nodokli varētu piemērot, Ministru kabinets otrdien, 17.decembrī, apstiprināja jaunus Ministru kabineta noteikumus „Noteikumi par subsidētās elektroenerģijas nodokļa piemērošanu”, kas noteic, kāda būs subsidētās elektroenerģijas nodokļa (SEN) likmes piemērošanas kārtība.

Noteikumi paredz, ka nodokļa maksātājus, kuri ir tiesīgi apliekamajiem ienākumiem piemērot SEN likmi 5 procentu apmērā, administrēs un kontrolēs Lauku atbalsta dienests (LAD). Noteikumi noteic, ka nodokļa maksātājam LAD būs jāiesniedz pirmreizējā deklarācija, pierādot elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas procesa atbilstību SEN likmes piemērošanai. Nodokļa maksātāji varēs iesniegt LAD pirmreizējo deklarāciju jau ar 2014.gada 2.janvāri, lai atviegloto SEN likmi varētu piemērot jau ar nākamo taksācijas periodu.

Jau ziņots, ka jaunajam nodoklim noteiks trīs likmes – 15%, 10% un 5%. Dabasgāzes stacijām tiks piemērota augstākā likme – 15%, atjaunojamo energoresursu stacijām – 10%, savukārt mazākā 5% likme būs stacijām, kas nodrošina ar siltumenerģiju centralizētās sistēmas un kur nodokļa likmei ir tieša ietekme uz siltumenerģijas gala tarifu lietotājam. Tāpat 5% likme tiks piemērota ražotājiem, kuri elektroenerģijas ražošanā izmanto koksnes biomasu un saražoto siltumenerģiju izmanto produkcijas ražošanai.

 

Raksts: Pieņemta subsidētās elektroenerģijas nodokļa likmes piemērošanas kārtība, Rūta Rudzīte, ZM, publ. 17.12.2013

Avots:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *