Noteikti gadskārtējās meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs” laureāti

Meža dienu komiteja noteikusi Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” 2013.gada ieguvējus nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, „Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”.

Balvu „Zelta čiekurs” nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, kas tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā, saņems izcili nozares ļaudis:

  • Jānis Birģelis – meža nozares stratēģiskais plānotājs un analītiķis, meža selekcijas un ģenētikas pētnieks. Viens no nozīmīgākajiem veikumiem ir Latvijas meža nozares pārvaldes tiesiskā, ekonomiskā un institucionālā pamata izveidošana, nodalot uzraudzības funkcijas no saimnieciskajām, aktīvi līdzdarbojoties Latvijas un ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) projektā „Latvijas meža nozares valsts pārvaldes institucionālās uzbūves optimizācija”.
  • Gunārs Klapars – augstas klases speciālists ar milzīgu dzīves un profesionālo pieredzi, kurš prata zināšanas par mežu un meža apsaimniekošanu pielāgot meža infrastruktūras izveidei. Gunāra Klapara zināšanas un sniegtās konsultācijas ir pamatā uzņēmuma AS „Latvijas valsts meži” ceļu projektēšanas standarta izveidei, uz kura pamata ir attīstījusies meža infrastruktūras būvniecības kompetence visā Latvijā.
  • Uldis Krūmiņš – meža nozarē nostrādājis četrdesmit četrus gadus. Visu savu darba mūžu veltījis efektīvai un racionālai meža apsaimniekošanai, ieviešot ražošanā jaunākās mežzinātnes atziņas.
  • Jānis Mūrnieks trīsdesmit septiņos darba gados devis nozīmīgu ieguldījumu mežsaimniecības nozares attīstībā Jēkabpils pusē.
  • Dr. habil. sc. Ing., Dr. chem., profesors Arnis Treimanis savu darba mūžu veltījis ar mežzinātni saistītu problēmu risināšanai. Viņa vadībā īstenoti ļoti daudzi pētniecības projekti un sagatavoti zinātniskie raksti.

Laureāti nominācijā „Par inovatīvu uzņēmējdarbību” ir SIA „Wenden Furniture”, z/s „Vairogi” un SIA „Verems”, „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” – Pēteris Kaļva, Uldis Spulle un Sigita Vaivade. Laureāti nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” ir meža īpašnieki Guntars Dolmanis, Velta Kurzemniece un Juris Kūms. Gada balvas ieguvēji šajās nominācijās tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā. Meža nozares Gada balvu „Zelta čiekurs”, kas ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē, pasniegs jau desmito reizi. Gada balvas „Zelta čiekurs” pasniegšanas ceremonija notiks 2014. gada aprīlī.

 

Preses relīze: “Noteikti Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” laureāti”, Māra Mīkule, Meža departaments, publ. 18.12.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/presei/noteikti-meza-nozares-gada-balvas-zelta-ciekurs-laureati?id=3014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *