Uzņēmumos, kas saņēmuši UIN atlaides, kopējās investīcijas būs 217 miljoni latu

Kopš 2011.gada, kad tika atjaunota iespēja uzņēmumiem saņemt uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaides par veiktajām liela apjoma investīcijām, kopumā Ministru kabinets ir atbalstījis UIN atlaižu piešķiršanu jau 25 uzņēmumu investīciju projektiem. Kopējās uzņēmumu plānotās investīcijas veido 216,95 miljonus latu, kas galvenokārt nonāks tieši apstrādes rūpniecībā.

„Šogad uzņēmumi īpaši aktīvi izmantojuši iespēju iesniegt savus investīciju projektus, lai pretendētu uz UIN atlaidēm. Uzņēmumos kopējās investīcijas plānotas 217 miljonu latu apmērā. Projektiem sekmīgi noslēdzoties, 2020.gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, eksporta apjomi šajos uzņēmumos būs pieauguši par 83%, būs izveidotas 1295 jaunas darbavietas, kā arī darbaspēka nodokļos nomaksātā summa būs pieaugusi par 67% jeb 29,8 miljoniem latu gadā. Varam secināt, ka UIN atlaides ir viens no līdz šim efektīvākajiem Latvijā izveidotajiem nodokļu politikas instrumentiem, lai veicinātu privātā sektora investīcijas uzņēmumu modernizācijā, produktivitātē un attīstībā, un uzņēmumi šo iespēju novērtē. Tāpēc ir gandarījums, ka neatlaidīgās sarunās ar Finanšu ministriju esam panākuši programmas īstenošanu vismaz līdz 2021.gadam,” norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Ekonomikas ministrija informē, ka 2013.gada 6.novembrī Saeima pieņēma grozījumus likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”, kas paredz UIN atbalsta programmas pagarināšanu līdz 2020.gada 31.decembrim, vienlaikus paaugstinot minimālo sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu slieksni līdz 10 miljoniem euro. Tāpat 2013.gada 17.decembrī Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2012.gada 24.janvāra noteikumos Nr.78 „Atbalstāmo investīciju projekta apstiprināšanas un īstenošanas kārtība”, paredzot iespēju uzņēmumiem no 2014.gada 1.janvāra iesniegt Ekonomikas ministrijā jaunus investīciju projekta pieteikumus.

Jau ziņots, ka IUN atlaide piešķirta arī vairākiem meža nozari pārstāvošiem uzņēmumiem. To vidū ir SIA Kronospan Riga ar lielāko pieteikto investīciju projektu – 31,5 milj. latu apmērā (piešķirtā IUN atlaide – 7,9 milj. Ls), AS Latvijas Finieris ar investīciju projektu 17,7 milj. latu vērtībā (piešķirtā IUN atlaide – 4,43 milj. Ls), AS Stora Enso Latvija, SIA Plantos un SIA Cross Timber Systems.

 

Preses relīze: “Uzņēmumos, kas saņēmuši UIN atlaides, kopējās investīcijas būs 217 miljoni latu”, Evita Urpena, Ekonomikas ministrija, publ. 18.12.2013

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33714&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *