MVU atbalstam nākamajā plānošanas periodā būs pieejami 430,3 miljoni eiro

Nākamajā plānošanas periodā no 2014.gada līdz 2020.gadam liela uzmanība tiks pievērsta finansējuma nodrošinājumu inkubācijas instrumentiem. «Paredzu, ka nākamajā plānošanas periodā līdztekus esošajiem inkubatoriem tiks radīts viens vai divi jaudīgi tehnoloģiju inkubatori, kas būtiski atšķiries no līdz šim zināmajiem inkubatoriem,» norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Nākamajā plānošanas periodā nacionālās industriālās politikas iniciatīvām pieejamais finansējums būs 800 miljoni eiro. No tā mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) atbalstam – 430,3 miljoni eiro, vakar žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Lielākā daļa no summas tiks veltīta inovācijām: 128,7 miljoni eiro tiks kompetences centriem un tehnoloģiju pārneses sistēmām, 97,4 miljoni eiro – biznesa inkubatoriem, aizdevumiem, mikrokredītiem un garantijām, 64,8 miljoni eiro – tehnoloģiju inkubatoriem, agrīnās stadijas riska kapitālam un inovācijas motivācijas programmām. Savukārt 58 miljoni eiro paredzēti klasteru iniciatīvām, ārējo tirgu apguvei, starptautiskajai konkurētspējai un tūrisma mārketingam, 51,8 miljoni eiro – industriālo zonu un telpu attīstībai, bet 29,9 miljoni eiro – partnerībā organizētām nodarbinātības apmācībām.

Pavļuts norādīja, ka minētās aktivitātes tika sāktas jau iepriekšējā plānošanas periodā – no 2007.gada līdz 2014.gadam, taču galvenās izmaiņas nākamajā plānošanas periodā būs tās, ka uzmanība vairs netiks pievērsta naudas došanai, lai palielinātu kapacitāti, bet gan finansējums tiks piešķirts, lai ražošana kļūtu sarežģītāka, tiktu veicinātas inovācijas un vairāk izmantotas zināšanas.

 

Raksts: “Pavļuts «paredz» divu «jaudīgu» tehnoloģiju inkubatoru tapšanu”, LETA, publ. 19.12.2013

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *