Ķīnā ieviests oša kokmateriālu importa aizliegums

Ķīnas Kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvalde vienojusies ar Valsts mežsaimniecības administrāciju par oša apaļkoku un zāģmateriālu importa aizliegumu Ķīnā no valstīm un reģioniem, kur konstatēta ošu audzēm nāvējošās mikroskopisko sēņu sugas – hifomicētes ‘Chalara fraxinea’ izplatība.

Ošu masveida bojāeja apstiprinājusies visās Skandināvijas un Baltijas valstīs, Polijā, Čehijā, Vācijā, Slovākijā, Slovēnijā, Rumānijā, Austrijā, Šveicē, Francijā, Ungārijā, Horvātijā, Itālijā,Beļģijā, Lielbritānijā, Baltkrievijā, Krievijā un Ukrainā.

Baltijas jūras reģionā plaša parasto ošu mežaudžu atmiršana novērota kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, un nesen tā sākusi izplesties arī citos Eiropas reģionos. Slimību izraisa sēnīte ‘Hymenoscyphus pseudoalbidus’. Simptomi ir lapu novīšana un mizas nekroze.

Osis tiek augstu vērtēts tā ātraudzības, koksnes izturības un elastības dēļ. Saimnieciski nozīmīga koku suga. Tiek lietots galdniecībā mēbeļu, parketa, darbarīku un slēpju izgatavošanā, laivu būvē. Kopā ar ozolu, liepu, dižskābardi un kalnu kļavu, osis pieder pie vērtīgākajiem lapu kokiem Eiropā.

 

Raksts: “China bans import of ash logs and sawnwood”, ITTO, publ. 16.12.2013

Avots: http://www.fordaq.com/fordaq/news/China_ban_ash_logs_sawnwood_35255.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *