Latvijas labākie dizaineri strādā Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmumā

Publicēts Pasaules dizaina reitings (World Design Rankings), kurā Latvija 70 valstu vidū ierindojusies 55. vietā. Vietas piešķirtas, ņemot vērā to, cik daudz godalgas starptautiskos dizaina konkursos ieguvuši katras konkrētās valsts dizaineri. Latvija guvusi divus panākumus, no kuriem viens piešķirts Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmumam «my place» par zīmola «KUKUU» bērnu mēbelēm.

Reitings veidots, balstoties uz starptautiskos dizaina konkursos iegūtajām godalgām. Latvijai tādas ir divas: mēbeļu zīmols «KUKUU» un SIA «H2E» izstāde «Lsx20» par lata divdesmitgadi. Reitinga aprakstā teikts, ka Latvijas reitings sniedz arī atbildi uz jautājumu, kurš ir labākais dizainers valstī – tas ir dizainers, kas sarakstā norādīts kā pirmais: Aija Priede-Sietiņa un Daneks Sietiņš no «my place». Jelgavas inkubatora uzņēmums ieguva zelta medaļu par bērnu un zīdaiņu mēbeļu sēriju «bird&berry collection» prestižā starptautiska dizaina konkursā «A’Design Award 2013». Vēl par šo pašu kolekciju «bird&berry» saņemta Latvijas Dizaineru savienības Gada balva divās kategorijās – «Labākais rūpnieciskais dizains 2011» (galvenā balva) un «Labākais ražotais produkts 2011» -, kā arī žurnāla «DEKO» Gada balva dizainā 2012, kur saņemta 2. vieta par rūpniecisko dizainu. Tāpat šis uzņēmums pērn novērtēts kā eksportspējīgs uzņēmums – viņu mēbeles jau nopērkamas Lielbritānijā, Vācijā, Nīderlandē, Itālijā, Francijā, Igaunijā, Honkongā, Austrālijā.

 

Raksts: “Latvijas labākie dizaineri strādā Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmumā”, Ilze Knusle-Jankevica, Laikraksts “Jelgavas Vēstnesis”, publ. 09.01.2014

Avots: http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/54?news_id=23094

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *