Topošās valdības galvenais uzdevums izglītībā un zinātnē būs turpināt iesākto

“Izglītībai jākļūst par vismaz triju nākamo valdību prioritāti,” ir pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis. Pretēja gadījumā panākt īstu veiksmes stāstu un valsts ekonomikas izrāvienu panākt neizdosies. Tāpēc topošās valdības galvenais astoņu mēnešu uzdevums izglītībā un zinātnē būs nesākt jaunas pārmaiņas, bet turpināt iesāktos darbus.

Ir nepieciešams ieviest Latvijas zinātnisko institūciju starptautiskā izvērtējuma rekomendācijas, jāturpina darbs pie augstskolu specializācijas un konsolidācijas, kas uzsākta pagājušā gada nogalē, pārdalot budžeta studiju vietas. Jāturpina darbs pie duālā modeļa ieviešanas profesionālajā izglītībā, jau no 2015. gada piedāvājot darba spēka nodokļa atlaides uzņēmumiem, kas piedāvā prakšu vietas. Jāturpina darbs pie absolventu darba gaitu monitoringa izveides, jāliek pamati jaunai, pilnveidotai pedagogu darba samaksas sistēmai, kā arī jāsāk darbs pie jauna augstākās izglītības finansēšanas modeļa izstrādes. Šajā gadā ir jāuzsāk arī milzīgs darbs izglītības satura jomā – jauna izglītības standarta izstrāde, kas būs nozīmīgākais darbs vispārējās izglītības jomā.

“Šis vēl nav pilns saraksts ar astoņu mēnešu laikā darāmajiem darbiem, tomēr uzskatāmi parāda, cik daudzi procesi izglītībā un zinātnē šobrīd ir uzsākti, lai panāktu labāku, kvalitatīvāku un pieejamāku izglītību un veidotu konkurētspējīgu un stipru zinātni, ar ievērojamu pienesumu tautsaimniecībai, tāpēc svarīgi šīs uzsāktās pārmaiņas turpināt,” uzsver Vjačeslavs Dombrovskis.

 

Raksts: “Izglītības un zinātnes ministrs: Izglītībai jākļūst par vismaz triju nākamo valdību prioritāti”, Izglītības un zinātnes ministrija, publ. 14.01.2014

Avots: http://izm.izm.gov.lv/aktualitates/informacija-medijiem/10644.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *