Videi draudzīgo tehnoloģiju ieviešanai ražošanā pieejami 7,7 miljoni eiro

No š.g. 21. janvāra līdz 20. martam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāks atklātu projektu konkursu „Atbalsts „zaļo” tehnoloģiju ieviešanai ražošanā”. Tā ietvaros Latvijas uzņēmējiem videi draudzīgo tehnoloģiju ieviešanai ražošanā būs pieejams atbalsts 7,7 miljonu eiro apmērā.

Aktivitātes “Atbalsts “zaļo” tehnoloģiju ieviešanai ražošanā” ietvaros atbalsts tiks piešķirts jaunu iekārtu iegādei, publicitātes pasākumiem, pētniecības pasākumiem un zināšanu pārneses darbību finansēšanai ar projekta partneri. Programmas mērķis ir atbalstīt inovatīvu vides tehnoloģiju, pakalpojumu un produktu ieviešanu produktiem, tehnoloģijām vai procesiem saistīto uzlabojumu veikšanai, kas dod ieguldījumu enerģijas efektīvai izmantošanai, izmešu samazināšanai un mazākam resursu patēriņam. Kopējais pieejamais finansējums šai aktivitātei ir EUR 7 769 107, no kuriem EUR 6 992 196 ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzekļi, bet EUR 776 911 ir valsts budžeta līdzekļi. Vienam atbalsta saņēmējam atklāta konkursa ietvaros maksimāli pieejamais finansējums ir EUR 700 000, atbalsta intensitāte  ir 45 %.

Konkursa iesniegumi tiks pieņemti atbilstoši Ministru kabineta 2013.gada 10.decembra noteikumu projektam “Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” atklāta projektu konkursa īstenošanas kārtība”.

Lai informētu interesentus par aktivitātes pamatnosacījumiem, projektu sagatavošanu un iesniegšanas kārtību, kā arī par vērtēšanas kritērijiem, š.g. 20.janvārī LIAA notiks bezmaksas seminārs “Atbalsts “zaļo” tehnoloģiju ieviešanai ražošanā”. Semināra laikā būs iespēja saņemt individuālas konsultācijas.

Vairāk informācijas par konkursu pieejams LIAA mājas lapā: www.liaa.gov.lv.

 

Preses relīze: “Videi draudzīgo tehnoloģiju ieviešanai ražošanā pieejams atbalsts 7,7 miljonu eiro apmērā”, LIAA, publ. 15.01.2014

Avots: http://www.lvportals.lv/preses-relizes.php?id=260326

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *