Izglītības akcijā “Ēnu diena” skolēni iepazīs sev interesējošās profesijas

Š.g. 12. februārī visā Latvijā norisināsies “Ēnu diena” – karjeras izglītības akcija, kuras laikā 1.-12.klašu skolēni apmeklēs kādu darba vietu un četru līdz sešu stundu garumā vēros interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Karjeras izglītības akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum nākotnē, kā arī demonstrētu saikni starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus jēgpilni pievērsties mācībām.

Lai stiprinātu Latvijas jauniešu uzņēmību un iedvesmotu uzņēmējdarbībai, šogad akcijā bija īpaši aicināti iesaistīties nozaru līderi un uzņēmēji. Jau pirmajās divās dienās www.enudiena.lv vortālā tika aktivizētas 460 vakances. Šobrīd piedāvāto vakanču skaits pārsniedzis tūkstoti, to vidū ir IT speciālisti, pavāri, medmāsas, skolotāji, biologi, juristi, un dažādu iestāžu vadītāji.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, akcijā piedalās arī AS “Latvijas valsts meži”, piedāvājot skolēniem iespēju izzināt mežstrādnieka profesiju un iepazīs darbu sākot no stādu audzēšanas tehnoloģijām līdz pat meža loģistikai sev tuvākajās mežsaimniecībās – Ziemeļkurzemē, Dienvidlatgalē, Ziemeļlatgalē, Austrumvidzemē, Zemgalē, Rietumvidzemē un Vidusdaugavā. Savukārt ar koksnes pārstrādi saistītās profesijas (kokapstrādes inženieris, kokapstrādes tehnologs) skolēnus iepazīt aicina bērza saplākšņu ražošanas uzņēmums AS “Latvijas Finieris”, akcijā piedaloties ar kopumā 12 vakancēm.

Aizvadītajā gadā organizētajā “Ēnu dienā” kopumā piedalījās ap 10 000 zinātkāru jauniešu no visas Latvijas, iepazīstot dažādu profesiju ikdienu vairāk nekā 510 uzņēmumos un iestādēs.

Ēnu vakancēm var pieteikties no 22. līdz 31.janvārim, reģistrējoties pasākuma mājas lapā www.enudiena.lv, kur iespējams uzzināt arī detalizētāku informāciju par akcijas norisi.

 

Avots: http://enudiena.lv/par-enudienu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *