Vairums pašmāju mēbeļu ražotāju šogad prognozē vēl lielāku apgrozījumu

Vairākumam mēbeļu ražošanas uzņēmumu lielāku neto apgrozījumu pērn nodrošināja tieši eksports. Šogad tiek cerēts uz vēl lielāku pieaugumu.

Kopējais asociācijas “Latvijas mēbeles” neto apgrozījuma kāpums pērn sasniedza 38,17 milj. latu kas salīdzinājumā ar 2012. gadu ir par 6,4% jeb 2,31 milj. latu vairāk. Apgrozījuma pieauguma pamatā ir lielāki ienākumi no eksporta – 1,57 milj. latu apmērā, skaidro asociācijas “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers. Viņš atzīst, ka šādu optimistisku ainu nevarot attiecināt uz visiem ārvalstu tirgiem, jo, piemēram, Somijas tirgus pērn bijis depresīvs. Priecē, ka pēc krīzes ir redzams pieaugums Latvijas tirgū par 0,74 milj. latu.

Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē pērn salīdzinājumā ar 2012.gadu uzrāda SIA Dižozols plus – par 43,6%, SIA WoodArt.lv – par 42,2%, SIA MebTex – par 40,4% un SIA Bolderāja serviss – par 26,1%.

Viena  no lielākajiem mēbeļu ražotājiem Daiļrade koks uzņēmumu grupa pērn kopumā apgrozījumu palielināja par 8,9% jeb naudas izteiksmē – par teju miljonu latu. Kā paskaidrojis uzņēmumu grupas vadītājs Andris Jansons, lai arī Somijas tirgū situācija nebijusi tā labākā, kāpums panākts uz citu tirgu un iekšējā patēriņa pieauguma rēķina. Šogad, pateicoties jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmēbelēšanas projektam un lielākiem pasūtījumiem no Eiropas ražotājiem, Daiļrade koks uzņēmumu apgrozījums varētu pieaugt pat par 20%. Tāpat apgrozījuma tālāku kāpumu prognozē SIA Bolderāja serviss, pamatojot to ar sekmīgu jaunu klientu atrašanu, kā arī lielākiem pasūtījumiem no pašreizējiem klientiem. Pateicoties pasūtījumam Maskavā, kā arī projektiem tepat Latvijā, vēl lielāku apgrozījumu 2014.gadā cer sasniegt arī SIA WoodArt.lv.

Raksts: “Mēbeļu ražotājus spēcinās bibliotēka un eksports”, Māris Ķirsons, publ. 31.01.2014

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.22 (4656)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *