Stipendiāti iepazīstas ar LVM veiktajiem pētījumiem un dalās savā pieredzē

AS „Latvijas valsts meži” stipendiātiem 31. janvārī notika Pieredzes apmaiņas diena, kuras laikā studenti iepazinās ar LVM veiktajiem pētījumiem, kā arī dalījās ar saviem akadēmiskajiem atklājumiem. Noslēgumā jaunieši apmeklēja izstādi “Iepazīsties – koks!”.

Pieredzes apmaiņas diena sākās ar īsu ievadu, pēc kura sekoja dažādu LVM speciālistu stāstījumi. Jānis Buņķis klātesošos iepazīstināja ar meža infrastruktūras inovāciju – koksnes auto ceļu izmantošanu, uzturēšanu un izmantošanas ieguvumiem, kā arī rādīja filmu par koksnes meža autoceļu būvniecības tehnoloģiju. Vecākā vides eksperte Ilze Rēriha stāstīja par bioloģiski vērtīgu mežu atpazīšanu un vides ekspertu darba pienākumiem, savukārt Līga Zute – Abizāre, vides izglītības projektu vadītāja, visus klātesošos iekustināja ar reklāmas video no projekta „Nemēslo mežā” un dienas pirmo daļu noslēdza ar stāstījumu par vides apziņas veidošanu izglītības projektu ietvaros, tādos kā „Mammadaba”, „Nemēslo mežā” un „Izzini mežu”. Turpinājumā LVM stipendiāti prezentēja savas plānotās bakalaura/maģistra darbu tēmas, kuras aptvēra ne vien meža apsaimniekošanas, dabas aizsardzības un koksnes izmantošanas jomas, bet arī vides izglītību un komunikāciju, zemes dzīļu resursu apsaimniekošanu un pat ģeogrāfiskās informācijas sistēmas izmantošanu mežsaimniecībā.

Programmas noslēgumā stipendiāti apmeklēja izstādi “Iepazīsties – koks!”, kur iepazinās ar koka dzīves ceļu no stādīšanas līdz pat nociršanai un koksnes rūpnieciskai pārstrādei.

 

Raksts: “Stipendiāti iegūst pieredzi”, LVM Komunikācijas daļa, publ. 04.01.2014

Avots: http://www.lvm.lv/lat/presei/pazinojumi_presei/?doc=16954

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *