Šogad SIA “Tukuma mēbeles” plāno sasniegt 4,4 miljonu eiro lielu apgrozījumu

2011. gada novembrī a/s “Swedbank” pārdeva bijušās “Sāgas” grupas mēbeļu rūpnīcu Tukumā SIA “Tukuma mēbeles”, kas 100% pieder vienam no lielākajiem mēbeļu ražotājiem Latvijā SIA “Daiļrade koks”, tādējādi izglābjot šo rūpnīcu no iznīcināšanas – izpārdošanas pa daļām. Lai arī sākotnējās ieceres par divus gadus dīkā stāvējušo liekti līmēto mēbeļu un korpusa mēbeļu ražotņu darba atjaunošanu un arī bijušo pircēju atgūšanu izrādījās maldīgas, soli pa solim SIA “Tukuma mēbeles” audzējusi gan ražošanas apjomus, gan nodarbināto skaitu, kas valstij devis papildu eksporta ienākumus un nodokļu maksājumus.

Kā stāsta SIA “Daiļrade koks” līdzīpašnieks un SIA “Tukuma mēbeles” valdes priekšsēdētājs Andris Jansons, “Swedbank” bija nodrošinājusi ražotnes saglabāšanu un tai bija labs potenciāls. “Iepriekšējais īpašnieks savulaik Tukumā izveidoja labu liekti līmēto mēbeļu un to detaļu ražotni, kādas nebija Daiļrade koks uzņēmumu grupai, tāpēc uzņēmums pēc konsultācijām ar potenciālajiem šādu mēbeļu pircējiem sāka interesēties par iespēju to iegādāties,” atceras A. Jansons. Turklāt, ar to naudu, kas ieguldīta ražotnes reanimācijā (2,5 miljoni eiro), jaunu līdzvērtīgu izveidot nebūtu iespējams.

Aizvadītajā gadā reanimētās bijušās “Sāgas” grupas ražotnes Tukumā neto apgrozījums sasniedza 3,57 miljonus eiro, kas ir teju divreiz vairāk nekā 2012.gadā. Šogad, pateicoties daudzajiem pasūtījumiem, SIA “Tukuma mēbeles” plāno strādāt jau ar 4,4 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas vidēji ir par 22% vairāk nekā tika sasniegts 2013.gadā. Pašlaik uzņēmumā tiek nodarbināts 190 strādājošo. Sekmīgi audzējot ražošanas apjomus arī perspektīvā, strādājošo skaits varētu pieaugt. Lai gan jau tagad uzņēmums izjūt kvalificētu speciālistu trūkumu un cieš no kadru mainības.

Lielākais liekti līmēto mēbeļu un to detaļu noiets ir ziemeļvalstis – Somija, Zviedrija, Dānija. “Ir eksports arī uz Vāciju, Poliju un pat atsevišķi pasūtījumi uz pasaules otru puslodi – Austrāliju un Jaunzēlandi,” par noieta tirgu stāsta uzņēmuma direktors Gints Ieviņš. Pašlaik eksportā aiziet 90% no saražotā un tikai 10% paliek realizācijai  pašmāju tirgū – māteskompānijas “Daiļrade koks” veikalos Čiekurs.

 

Raksts: “Tukuma mēbeles reanimē Sāgas rūpnīcu”, Māris Ķirsons, publ. 05.02.2014

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.25 (4659)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *