Martā uzņēmumi varēs pieteikties atbalstam darbības modernizācijai

2014.gada martā sāksies projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā atbalsta saņemšanai par veiktajiem ieguldījumiem zināšanu un tehnoloģiju intensīvajos projektos programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” investīcijas 4.kārtas ietvaros, tāpēc Ekonomikas ministrija aicina komersantus jau savlaicīgi sākt darbu pie projektu gatavošanas.

Plānots, ka programmas 4. kārtas ietvaros atbalstīti tiks vismaz 16 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms Latvijas ekonomikā būs vismaz 41,5 milj. euro. Iespējams, „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” kopējais finansējums tiks vēl palielināts. Šobrīd Ekonomikas ministrija kopā ar Finanšu un Tieslietu ministrijām strādā pie programmas 4.kārtas nosacījumu saskaņošanas, kas atvieglos finansējuma plūsmu finansējumu saņēmējiem. Vienlaikus būtiskas izmaiņas attiecībā uz projektu īstenošanu, salīdzinot ar programmas 3.kārtas nosacījumiem, nav plānotas.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm uz Latviju. Programmas ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

Šobrīd plānots, ka programmas 4.kārtas kopējais finansējums būs 34 148 923 euro. Minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apjoms vienam projektam būs 142 287 euro; maksimālais publiskā finansējuma apjoms vienai projekta iesniedzēja saistīto personu grupai ir palielināts līdz 2 135 000 euro. Projektu iesniegumu pieņemšana „Augstas pievienotās vērtības investīciju” programmas ceturtajā kārtā tiks uzsākta 3. martā un ilgs līdz 31.martam. Projektus plānots izvērtēt trīs mēnešu laikā.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīciju” pirmajā un otrajā kārtā kopā atbalstīti jau 35 projekti, kuru kopējais attiecināmo investīciju apjoms ir 279,4 milj. euro, no kuriem 99,4milj. euro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums. Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīciju” trešajā kārtā tika iesniegti 126 projekti par kopējo pieprasīto publisko finansējumu 73,3 milj. euro.

 

Preses relīze: “Martā uzņēmumi varēs pieteikties atbalstam darbības modernizācijai 34 miljonu euro apmērā”, Ekonomikas ministrija, publ. 05.02.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33821&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *