Rīkos sabiedrisko apspriedi par kokogļu ražošanas kompleksa būvniecību Alūksnē

Sakarā ar ieceri Alūksnē būvēt kokogļu ražošanas kompleksu ar vienlaicīgu elektroenerģijas koģenerāciju uzņēmums SIA “Carbon energy systems” plāno rīkot ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedriskās apspriešanas sanāksmi. Paredzētās darbības ietekmes uz vidi sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks 2014. gada 18. februārī plkst. 17.30 Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas Mazā zāle, Dārza ielā 11, Alūksnē. Tajā tiks prezentēts projekts “Zaļā un inovatīvā kokogļu ražotne”, kuru plānots attīstīt Alūksnes pilsētas rūpnieciskajā zonā – Rūpniecības ielā 2F.

Projekta „Zaļā un inovatīvā kokogļu ražotne” mērķis ir izveidot efektīvu un modernu kokogļu ražotni, izmantojot jaunākās zināšanas un tehnoloģijas kokogļu ražošanas jomā. Projekta ietvaros tiks ieviesta Beļģijas kokogļu ražošanas tehnoloģija Lambiotte.

Realizējot plānoto darbību tiks izmantota lapu koku (bērzs vai alksnis) koksne, atbilstoši 48 000 – 59 000m3/gadā; plānots saražot līdz 8000 t kokogļu gadā (jauda līdz 12 000t/gadā). Koģenerācijas stacijas sadegšanas kamerā paredzēts sadedzināt pirolīzes gāzes no kokogļu ražotnes, kā arī kokogļu atlikumus, koksnes atgriezumus un smalko frakciju, kā arī vienlaikus ar kokoglēm koģenerācijas procesā plānots saražot elektroenerģiju ar 2 400 000 – 4 000 000 kWh gada apjomu.

Projekta akcepta gadījumā sākotnēji tiks rekonstruēta teritorijā esošā ēka, izveidota inovatīvā ražotne un pēcāk sākta kokogļu, elektrības un siltumenerģijas ražošana.

Kokogļu ražotnē plānots nodarbināt ap 30 darbinieku.

 

Paziņojums: “Par SIA „Carbon energy systems” kokogļu ražotnes un koģenerācijas stacijas būvniecības Alūksnes pilsētā ietekmes uz vidi novērtējuma uzsākšanu un sākotnējo sabiedrisko apspriešanu”, Vides pārraudzības valsts birojs, publ. 05.02.2014

Avots: http://www.vpvb.gov.lv/lv/ivn/informacija/?id=661

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *