Noslēdzies interneta spēles “Mežotājs” konkurss Latvijas skolām

Jau otro gadu ikvienam ir iespēja iejusties meža saimnieka lomā un virtuālā vidē apsaimniekot savu īpašumu pēc 7 gadu cikla. Uzdevums nav viegls, jo rūpīgi jāplāno finanses, jādarbojas videi draudzīgi, gan arī  jārūpējas par iedzīvotāju apmierinātību. Kā atklāj pedagogi, tad šī spēle nav tikai spēle – tā ietver vairākus mācību priekšmetus un ir kā papildus līdzeklis gan ekonomikas, gan matemātikas, gan sociālo zinību apgūšanai.

Šajā mācību gadā spēlē – konkursā „Mežotājs”, kas norisinājās līdz 10. februārim, 425 spēlētāju konkurencē Mežotāja titulu ar labāko rezultātu izcīnījis Lauris Lecis, aiz sevis atstājot Edvardu Franci un Mareku Lindi. Šie puiši, kā veiksmīgākie Mežotāji, tiek pie balvām no AS „Latvijas valsts meži”.

Solveiga Vītola no Vecumnieku vidusskolas: „Spēlējot spēli Mežotājs, tiek gūts pozitīvs priekšstats par Latvijas valsts mežu apsaimniekošanu. Notiek plānošana: cirsti tiek izauguši koki. Tiek atstāti ekoloģiskie paliekošie koki – veci lielie koki, arī sausie koki, kuriem liela nozīme dabā. Tiek būvēti jauni un atjaunoti vecie mežam pieguļošie ceļi. Spēlējot spēli, tiek gūts priekšstats par meža atjaunošanu un dabas nepārtrauktību, par modernas meža tehnikas izmantošanu (izmantojot to, dabā nonāk mazāk ogļskābās gāzes izmešu un eļļas noplūdes). Spēlējot spēli, tiek gūts priekšstats, kā, prasmīgi veicot darbus valsts mežos, tiek papildināts valsts budžets. Uzskatu, ka spēle sniedz zināšanas un ir interesanta gan skolēniem, gan pieaugušajiem.”

Spēli ikvienam interesentam ir iespēja spēlēt arī “pa kluso”, kurā rezultāti netiek saglabāti. Ieej www.mezotajs.lv . Spēli – konkursu organizē AS „Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru Starptautiskās vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros. Spēles izstrādātājs – biedrība „Avantis”, sadarbībā ar SIA „Nextlevel”.

 

Raksts: “Noslēdzies interneta spēles „Mežotājs” konkurss”, Mammadaba, publ. 11.02.2014

Avots: www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *