Latvija un Krievija vienojas par sadarbību mežsaimniecībā

Ceturtdien, 13. februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Krievijas Federācijas Dabas resursu un ekoloģijas ministra vietnieks Vladimirs Ļebedevs parakstīja Latvijas un Krievijas Saprašanās memorandu par sadarbību mežsaimniecības jomā.

Saprašanās memorands paredz  Latvijas un Krievijas sadarbību mežu pārvaldībā, mežu uzraudzībā un inventarizācijā. Abas valstis sadarbosies arī meža aizsardzībā  pret  meža ugunsgrēkiem, kaitīgajiem kukaiņiem un slimībām. Šī sadarbība ir sevišķi svarīga gadījumos, kad mežu ugunsgrēki, kaitēkļi vai slimības izplatās abu valstu pierobežā. Tāpat Latvija un Krievija sadarbosies mežu apsaimniekošanas sertifikācijas attīstīšanā, bioloģiskās  daudzveidības saglabāšanā, meža ģenētikā un selekcijā, meža lomas klimata izmaiņu mazināšanā, cīņā ar nelikumīgo koku ciršanu, apmācībās un profesionālajā sagatavošanā mežsaimniecības jomā, investīciju attīstībā mežsaimniecībā un citos jautājumos.

Kā iepriekš biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Meža departamenta direktors Arvīds Ozols, idejai par saprašanās memorandu esot vairāki gadi, bet, ņemot vērā pastāvīgās izmaiņas Krievijas mežu pārvaldības administratīvajā struktūrā, tā parakstīšana vairākas reizes tika atlikta. “Līdz šim šī sadarbība bija neformāla un balstījās pamatā uz personiskiem kontaktiem. Šis saprašanās memorands ļaus Latvijas-Krievijas sadarbību meža jomā labāk strukturēt un padarīs to prognozējamāku,” sacīja Ozols. Viņš norādīja, ka profesionālā sadarbība starp Latvijas un Krievijas mežkopjiem ir vēsturiska, un tā nav pārtrūkusi arī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.”Tās intensitāte ir bijusi atšķirīga dažādos laika posmos, bet interese par savstarpējo informācijas apmaiņu, attīstības tendencēm vienmēr ir bijusi augsta. Tāpat Krievijas puse ir bijusi ieinteresēta mācīties no Latvijas pieredzes meža nozares attīstībā. Būtiska nozīme ir informācijas apmaiņai meža aizsardzības jomā, jo tādiem riska faktoriem kā kaitēkļiem un slimībām, arī meža ugunsgrēkiem nepastāv valstu robežas,” skaidroja ZM pārstāvis.

 

Raksts: “Latvija un Krievija vienojas par sadarbību mežsaimniecībā”, Zemkopības ministrija, publ. 13.02.2014

Avots: www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *