Mežacūku izšaušanai nepieciešamo miljonu varētu ziedot “Latvijas Valsts meži”

Nepieciešamo finansējumu – vienu miljonu eiro – mežacūku skaita samazināšanai saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatību varētu ziedot AS “Latvijas Valsts meži”, norādīts Zemkopības ministrijas informatīvajā ziņojumā, kurš iesniegts izskatīšanai valdībā. Ziņojumā skaidrots, ka līdz šim no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” mēra profilaksei piešķirti 1 352 949 eiro, kas tiks iedalīti Finanšu ministrijai, Zemkopības ministrijai (ZM), kā arī Iekšlietu ministrijai, lai 2014.gadā nodrošinātu mēra profilaksi pārtikas un dzīvu dzīvnieku tirdzniecības vietās un robežkontroles punktos uz Latvijas ārējās robežas.

“Latvijas Valsts meži” ziedotais finansējums tiktu novirzīts medību tiesību lietotāju materiāli tehniskā nodrošinājuma pilnveidošanai un medību procesa nodrošināšanai. Kā biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprināja “Latvijas Valsts mežu” pārstāvis Tomass Kotovičs, uzņēmums ir gatavs ziedot vienu miljonu eiro. “Šis ir ārkārtīgi svarīgs gadījums, kad nepieciešams atbalstīt visu, kas varētu ierobežot slimības izplatību,” teica Kotovičs. Tāpat ziņojumā norādīts – uz minēto atbalstu var pretendēt medību tiesību lietotāji, kas nomedījuši vairāk nekā 70% no Valsts meža dienesta noteiktā pieļaujamā nomedīšanas limita, saņemot 35 eiro par katru nomedīto meža cūku virs minētajiem 70%.

Finansējuma izlietojumu administrēs Lauku atbalsta dienests, pamatojoties uz medību tiesību lietotāju pieteikumiem un Valsts meža dienesta sniegto informāciju par izpildīto meža cūku nomedīšanas apjomu. Jau vēstīts, ka saistībā ar Āfrikas cūku mēra draudiem valsts un nevalstiskās organizācijas vienojušās par kopīgu sadarbību mežacūku skaita samazināšanā, plānojot sezonas laikā nomedīt visu pieļaujamo limitu – 66 000 dzīvnieku.

Informāciju par nepieciešamo paraugu skaitu, teritorijām, paraugu iesniegšanas un apmaksas kārtību mednieki var saņemt Pārtikas un veterinārā dienesta teritoriālajās struktūrvienībās.

 

Raksts:”Mežacūku izšaušanai nepieciešamo vienu miljonu eiro varētu ziedot “Latvijas Valsts meži””, LETA, publ. 14.02.2014

Avots: www.staburags.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *