Koka māju ražotāji savu kvalitāti var apliecināt ar īpašu sertifikātu

Līdz ar jaunu ES dalībvalstu uzņemšanu Eiropā arvien vairāk parādās ražotāji, kuru darbi neatbilst vārdiem. Tādēļ Latvijā strādājošajiem koka māju ražotājiem rasta iespēja savu kvalitāti apliecināt ar īpašu sertifikātu. Sertifikāta izveides pamatā ir vēlme padarīt potenciālā klienta izvēli vienkāršu un mūsu ražotāju priekšrocības saprotamas. Pirmais šī sertifikāta saņēmējs ir SIA “Zemgales tehnoloģiskais centrs”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Avotiņš atzīst, ka jauniegūtais sertifikāts ir vēl viens siets un darba kvalitātes apliecinājums, kas stiprinās uzņēmuma konkurētspēju gan ārvalstu, gan pašmāju tirgos.

“Latvijas tirgus ir piesātināts ar ļoti dažādas kvalitātes ražotājiem, un mums ir ļoti svarīgi diferencēties no ‘melnajām brigādēm’ un uzņēmumiem viendienīšiem,” skaidro SIA “Eco House International” un Latvijas Koka būvniecības klastera valdes loceklis Normunds Sondors. Viņš gan nedzīvo ilūzijās, ka sertifikāts būs 100% kvalitātes garants un ka tie, kam šī sertifikāta nav, ir nekvalitatīvi ražotāji. Tāpēc sertifikāts pieejams viesiem koka māju ražotājiem, ne tikai klastera biedriem. Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs prognozē, ka jau tuvākajā laikā šādu kvalitātes sertifikātu varētu saņemt vēl 5 – 6 ražotāji.

Atbilstību Latvijas Koka būvniecības klastera kvalitātes sertifikāta prasībām klātienē pārbauda Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts (http://www.e-koks.lv).

 

Raksts: “Ilgtspējību apliecinās ar sertifikātu”, Māris Ķirsons, publ. 18.02.2014

Avots: Laikraksts „Dienas Bizness”, Nr.34 (4668)

KVALITĀTES SERTIFIKĀTS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *