“Latvijas finieris” savā attīstībā plāno investēt vairāk nekā 100 miljonus eiro

Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris” nākamajos trijos gados plāno investēt vairāk nekā 100 miljonus eiro,  intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja “Latvijas finiera” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis.

“Šobrīd ir sagatavota investīciju programma tuvākajiem trim gadiem, un kopumā šīs investīcijas pārsniegs 100 miljonus eiro. Lielākoties investēsim Latvijā, bet būs arī daži ieguldījumi ārpus Latvijas. Pārsvarā šī investīciju programma būs vērsta uz saplākšņu un ķīmijas produktu ražošanas attīstību, kā arī iekārtu izgatavošanu. Mums ir struktūrvienība, kurā mēs izgatavojam iekārtas paši sev un arī eksporta pasūtījumiem. Tas būtu pamats,” sacīja Biķis.

Pēc viņa teiktā, “Latvijas finierim” nav mērķa turpmākajos trijos gados palielināt ražošanas apmērus; uzņēmums plāno investēt, lai varētu sakārtot ražošanas procesu. “Uzskatām, ka pamatresursu cenu izmaiņas, kas ir sagaidāmas tuvākajā nākotnē, ir darba spēka resursu izmaiņas, tātad darba algām Latvijā ir jāaug. Mēs esam sagatavojuši programmu vidējās darba algas pieaugumam par 7%, bet tam pretī ir jābūt darba efektivitātei un darba ražīguma kāpumam,” skaidroja Biķis.

Jau ziņots, ka bērza saplākšņa ražotājs “Latvijas finieris” plāno atvērt jaunu ražotni Kurzemē, un, lai izvērtētu finiera lobīšanas rūpnīcas izveides iespējas, uzņēmums grasās iznomāt pašvaldības zemi Aizputes novada Kalvenes pagastā. Plānots, ka sākotnēji jaunajā ražotnē būs 40 darba vietas, ko 15 gadu laikā varētu palielināt līdz 300. Jaunu iekārtu iegādei un esošo rūpnīcu modernizācijai “Latvijas finieris” noslēdzis 8,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar ilggadējo sadarbības partneri – Somijas kompāniju “Raute Corporation”, kas ir pasaules līderis bērza saplākšņu u.c. līmēto kokmateriālu iekārtu ražošanas jomā.

 

Raksts: “”Latvijas finieris” trijos gados attīstībā plāno investēt vairāk nekā 100 miljonus eiro”, BNS, publ. 18.02.2014

Avots: www.la.lv

Raksts: “Raute Set to Deliver Machinery at Latvijas Finieris’ mills”, Wood & Panel, publ. 18.02.2014

Avots: www.woodpanel.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *